Судове рішення #12807540

Справа № 2-329/10

Р І Ш Е Н Н Я

(заочне, в порядку гл. 8 розділу ІІІ ЦПК України)

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

05 жовтня 2010 року                                           Васильківський районний суд

                                                                                                     Дніпропетровської області

У складі:    

Головуючого       – судді Чорнобук В.І.

    При секретарі     – Голубенко Т.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел. Васильківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В :

У травні 2010 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач в позовній заяві посилався на те, що рішенням Васильківського районного суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2006 р. ОСОБА_2 позбавлений батьківських прав по відношенню до свого сина - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 – дід позивача, призначений піклувальником, а також стягнуто з відповідача аліменти до досягнення позивачем повноліття.

ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачу виповнилось 18 років.

Позивач проживає зі своїм дідом - ОСОБА_3, та перебуває на його утриманні.  ОСОБА_3 являється пенсіонером і його дохід є невисоким, тому вони знаходяться у скрутному матеріальному становищі.

Позивач навчався в 11 класі Васильківської середньої загальної школи № 2 сел. Васильківка Дніпропетровської області.

Згідно наказу № 477 від 12 серпня 2010 р. ОСОБА_1 зарахований на перший курс денної форми навчання  до Бердянського державного педагогічного університету.

Позивач потребує матеріальної допомоги.

Просив суд стягнути з ОСОБА_2, аліменти на утримання сина – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини зі всіх видів його доходів, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму відповідно до віку дитини, до досягнення ОСОБА_1 23 років.

Позивач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав до суду заяву в якій позовні вимоги підтримав повністю та просив суд розглянути справу без його участі.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив. За таких обставин на підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України відповідач вважається повідомленим про день та час судового засідання і таким, що відсутній без поважних причин, що є підставою для вирішення справи на підставі наявних у ній даних і доказів і постановлення заочного рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 перебувала в шлюбі з ОСОБА_2 до 2002 р.. Від цього шлюбу останні мають сина – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 померла.

Рішенням Васильківського районного суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2006 р. ОСОБА_2 позбавлений батьківських прав по відношенню до свого сина - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 – дід позивача, призначений піклувальником, а також з відповідача стягнуто аліменти до досягнення позивачем повноліття.

ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачу виповнилось 18 років.

Позивач проживає зі своїм дідом - ОСОБА_3, та перебуває на його утриманні.  ОСОБА_3 являється пенсіонером і його дохід є невисоким, тому вони знаходяться у скрутному матеріальному становищі.

Позивач навчався в 11 класі Васильківської середньої загальної школи № 2 сел. Васильківка Дніпропетровської області.

Згідно наказу № 477 від 12 серпня 2010 р. ОСОБА_1 зарахований на перший курс денної форми навчання  до Бердянського державного педагогічного університету.

Позивач потребує матеріальної допомоги.

Згідно ч. 2 ст. 166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ч.1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

    За зазначених обставин позовні вимоги слід визнати такими, що засновані на законі та підлягають задоволенню.

   Оскільки позивач від сплати судового збору та інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи звільнений, на підставі п. 4 ч. 3 ст. 81, ч. 3 ст. 88 ЦПК України витрати у справі підлягають стягненню з відповідача в доход держави.

             Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 166, 181, 183, ч. 1 ст. 191, 199 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України,

 

В И Р І Ш И В :

Позов  ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, аліменти на утримання його сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи стягнення з дня подання позову, а саме з 13 травня 2010 р. до досягнення ОСОБА_1 двадцяти трьох років або до припинення навчання в розмірі 1/4 від всіх видів заробітку (доходу) боржника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1.

Рішення у межах суми платежу за один місяць – допустити до негайного виконання.

В порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 51, 00 грн. судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120, 00 грн.

Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному апеляційному порядку.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, що може бути подана протягом десяти днів з дня отримання ним копії рішення. Без попереднього подання такої заяви заочне рішення оскарженню відповідачем в апеляційному порядку не підлягає.

У випадку відмови в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення, воно може бути оскаржене відповідачем у загальному апеляційному порядку.

Суддя                                           В.І. Чорнобук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація