Судове рішення #12807419

Справа №2-1025/2010р.

Рядок статзвіту №36

Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

25 листопада 2010р.                 м.Свалява

Свалявський районнний суд Закарпатської області в особі:

                               головуючого-судді                                 Ганчак Л.Ф.

                                          при секретарі                                           Куртинець А.І.                          

розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Свалява цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Свалявської державної нотаріальної контори про продовження строку на прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Свалявської державної нотаріальної контори про продовження строку на прийняття спадщини строком на два місяці. Позов мотивує тим, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 При житті померла залишила заповіт від 21.06.1997р., яким заповіла все майно заповідала дочці ОСОБА_1 З дня смерті матері позивач не прийняв належним чином спадщину, поскільки маючи на руках заповіт вважала, що цього достатньо, щоб в любий час звернутися в держнотоконтору  і узаконити свої права.  В жовтні місяці поточного року звернулася в державну нотаріальну контору, проте  їй було відмовлено  в  зв'язку із пропуском строку.

Представник позивача в судове засідання не з'явилася та надала суду заяву про розгляд справи у відсутності позивача, позов підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, проти задоволення позову не заперечує.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява є підставна та підлягає до задоволення.

Дані правовідносини регулюються нормами ст.1272 ЦК України, відповідно до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.4). Згідно заповіту від 21.06.1997р. ОСОБА_2 заповіла все своє майнопозивачці(а.с.5). В зв'язку з важким матеріальним становищем, зокрема з проведенням похоронів ОСОБА_2 та маючи на утриманні дочку — ОСОБА_3, яка в даний  час навчається на платному навчанні, просить надати позивачу додатково строк для прийняття спадщини за померлою ОСОБА_2 на два місяці з дня вступу рішення в законну силу.

Керуючись ст.ст.10,60, 209, 212, 213 ЦПК України, ст.1272 ЦК України, суд,

Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задоволити  повністю.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканці АДРЕСА_1  на прийняття спадщини за ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк два місяці з дня вступу рішення  в  законну силу.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Особи, які не були присутні при оголошення рішення суду, мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Головуючий                                                                       Л.Ф.Ганчак      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація