У Х В А Л А
18 листопада 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючого - Ігнатюк Б.Ю.
суддів – Фазикош Г.В., Мацунича М.В.
при секретарі – Коновчук Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Рахівського районного суду від 22 червня 2010 року ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Зазначеним рішенням суду першої інстанції вирішено справу за позовом ОСОБА_2 до Великобичківської філії «Сведбуд Проза» ТОВ «Сведбуд Україна» про відшкодування шкоди.
Це рішення позивачем оскаржено в апеляційному порядку, але ухвалою судді апеляційного суду від 27 липня 2010 року ця апеляційна скарга залишена без розгляду у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції.
Представник позивача ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції, яке мотивовано твердженням своєчасного оскарження рішення суду.
ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_1 в судове засідання не явились, хоча ппро час та місце розгляду клопотання були повідомлені.
Представник відповідача вважав, що підстав для задоволення клопотання не має.
Заслухавши доповідача, осіб, які приймали участь у судовому засіданні та дослідивши матеріали справи колегія суддів вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням особи у разі його пропущення з поважних причин. Тобто, строк може буди поновлений або продовжений при умові його пропуску.
В даному випадку представник позивача стверджує, що він не пропустив строк апеляційного оскарження, оскільки апеляційну скаргу вчасно направив до суду поштою. Тому суд не може задовольнити його клопотання.
Керуючись ст.73 ЦПК України, судова колегія
У Х В А Л И Л А :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Рахівського районного суду по даній справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий: Судді :