У Х В А Л А
9 листопада 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючого - Ігнатюк Б.Ю.
суддів – Фазикош Г.В., Мацунича М.В.
при секретарі – Майор Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Виноградівського районного суду від 23 червня 2010 року по справі за заявою ОСОБА_2 до Виноградівської державної нотаріальної контори про встановлення факту проживання однією сім’єю з спадкодавцем понад п’ять років ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Зазначеним рішенням суду першої інстанції встановлено факт проживання ОСОБА_2 однією сім’єю з спадкодавцем ОСОБА_3 та ОСОБА_4 понад п’ять років.
Це рішення оскаржено ОСОБА_1, яка просила скасувати рішення суду та направити справу до суду першої інстанції на новий розгляд.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм процесуального права.
В судовому засіданні представники апелянтки скаргу з наведених підстав підтримали.
Заявник вважав, що підстав для задоволення скарги немає.
Заслухавши доповідача, осіб, які приймали участь у судовому засіданні та дослідивши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
ОСОБА_2 звернувся в суд із заявою, в якій просив встановити факт його проживання більше п’яти років з ОСОБА_3 та ОСОБА_4, після смерті яких відкрилась спадщина, яку він бажає прийняти. Цю заяву він просив розглянути в порядку окремого провадження, що судом першої інстанції і зроблено.
ОСОБА_1 оскаржила зазначене рішення і вказала, що заявник утаїв факт її родинних відносин з ОСОБА_3 та те, що вона являється спадкоємцем другої черги.
З вказаного слід зробити висновок про те, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є спір про право на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, а відповідно до ч.6 ст.235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Керуючись ст.ст.235, 307 ЦПК України, судова колегія
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Виноградівського районного суду від 23 червня 2010 року скасувати.
Заяву ОСОБА_2 до Виноградівської державної нотаріальної контори про встановлення факту проживання однією сім’єю з спадкодавцем понад п’ять років залишити без розгляду.
Роз’яснити ОСОБА_2 його право звернення до суду з даним питанням шляхом подання позову.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді :