Судове рішення #12804350

                                                                                        Копія

Справа № 2а-133/10/1605

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

17 грудня 2010 року                                     м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

Головуючої судді - Кривчун Т.О.,

при секретарі – Сапі А.М.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Ковальчук Л.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гребінка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі Полтавської області (далі - УПФУ в Гребінківському районі) про визнання дій неправомірними, зобов»язання призначити дострокову пенсію, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, уточненим у ході розгляду справи, до УПФУ в Гребінківському районі, посилаючись на те, що народився у 1955 році та у 1974 році, під час проходження строкової військової служби, брав участь в роботах по знищенню вибухонебезпечних предметів на території України, у зв”язку з чим йому було надано статус учасника бойових дій та видано відповідне посвідчення.

Зазначає, що, після його звернення до УПФУ в Гребінківському районі та надання усіх документів, необхідних для призначення дострокової пенсії, відповідачем йому у цьому було відмовлено.

Вважає відмову відповідача в призначенні йому пенсії необгрунтованою, протиправною, такою, що порушує його права.

У зв”язку з наведеним остаточно прохає визнати дії посадових осіб УПФУ в Гребінківському районі щодо відмови у призначенні йому дострокової пенсії за віком, - неправомірними, зобов”язати відповідача призначити йому дострокову пенсію за віком з дня досягнення ним пенсійного віку.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю, прохаючи їх задовольнити, та, в доповнення пояснив, що нещодавно йому на підставі п.11 ст.6 Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” було надано статус учасника бойових дій, а Полтавським облвійськкоматом було видано посвідчення учасника бойових дій, тому він вирішив звернутися до УПФУ в Гребінківському районі щодо призначення йому дострокової пенсію, оскільки на даний час він досяг 55-річного віку.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав у повному обсязі, підтримав доводи, наведені у надісланих до суду письмових запереченнях та прохав у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на те, що Постановою КМУ від 08.02.1994р. №63 “Про організаційні заходи щодо застосування Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” затверджено “Перелік держав і періодів бойових дій на їх території”, відповідно до якого на території України бойові дії мали місце лише в період з 1944 року по 1951 рік.

Зазначають, що при зверненні позивача за призначенням дострокової пенсії відповідачем було проведено необхідний обсяг роботи та встановлено, що підстав для призначення позивачу дострокової пенсії у даному випадку немає, оскільки позивач проходив строкову військову службу в період з 1973р. по 1975р. і будь-які відомості щодо його участі в бойових діях у його військовому квитку відсутні, а, відповідно до Переліку держав і періодів бойових дій на їх території, бойові дії на території України у 1974 році не відбувалися. Для призначення пільгової пенсії позивач повинен був брати участь у бойових діях на території держав та у період, визначений у постанові КМУ від 08.02.1994р. №63, принятій на застосування Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.  

Вказують, що документи, які б підтверджували участь у бойових діях, позивачем не надано, згідно довідки Гребінківського райвійськкомату та довідки Галузевого державного Архіву МО України, позивач тричі у 1974 році брав участь у роботах по знищенню вибухонебезпечних предметів на території України, на підставі чого йому було надано статус учасника бойових дій, однак підтверджень того, що у цей час на території України проходили бойові дії, в яких би брав участь позивач та, відповідно до постанови КМУ від 12 серпня 1993 р. N637, якою затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, довідки про те, що позивач дійсно проходив військову службу у складі діючої армії в період бойових дій, у т.ч . під час виконання інтернаціонального обов'язку   військкоматом не надано.

Зазначають також, що позивач на підставі посвідчення учасника бойових дій має право користуватися пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” для осіб, що мають такий статус, про що вказано у його посвідченні, однак права на достроковий вихід на пенсію чинним законодавством у даному випадку не передбачено.

Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.

Судом установлено такі факти і відповідні їм правовідносини.

Як убачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01.11.1972р. по 25.10.1973р. працював слюсарем-ремонтником у Локомотивному депо Гребінка та був звільнений у зв”язку з призовом до лав Радянської Армії (а.с.8).

З 05.11.1973р. по 18.11.1975р. ОСОБА_1 проходив строкову військову службу, що підтверджується записами у військовому квитку серії НОМЕР_1 (а.с.15-21) та відображено в Архівній довідці Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 09.06.2008р. №4634 (далі-Архівна довідка).

Як зазначено в Архівній довідці, в наказах командира по стройовій частині в/ч 45149 (де проходив строкову військову службу ОСОБА_1), за період листопад 1973р.-листопад 1975р. відображені неодноразові відрядження ОСОБА_1 по знищенню вибухонебезпечних предметів (накази №235 від 06.08.1974р., №311 від 18.10.1974р., та №316 від 23.10.1974р.).

Вказані обставини підтверджуються також довідкою Галузевого державного архіву МО України від 10.04.2009р. №4634, в якій наведено витяги з зазначених наказів №№235,311 та №316.

У судовому засіданні встановлено і відповідачем не заперечується той факт, що, у відповідності до Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” позивачу було надано статус учасника бойових дій та 11.06.2009р. видано посвідчення серії НОМЕР_2 (а.с.32).

Постановою Кабінету Міністрів України “Про організаційні заходи щодо застосування Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 08.02.1994р. №63 (з подальшими змінами) затверджено “Перелік держав і періодів бойових дій на їх території”, відповідно до якого на території України бойові дії мали місце лише в період 1944 - 1951 років.

У 2010 році ОСОБА_1 звернувся до УПФУ в Гребінківському районі щодо призначення йому дострокової пенсії за віком як учаснику бойових дій відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

У відповідності до п.6 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993р. №637 (далі-Порядок), військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов'язку, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони (додаток N 2).

    Після звернення позивача УПФУ в Гребінківському районі було проведено необхідний обсяг робіт, визначений чинним пенсійним законодавством України, та встановлено, що підстави для призначення позивачу дострокової пенсії за віком – відсутні, оскільки у військовому квитку ОСОБА_1 відсутні будь-які відомості щодо його участі в бойових діях, документів, які б підтверджували цей факт, зокрема, довідки згідно Додатку №2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій..., ні позивачем, ні військовим комісаріатом не надано, а бойові дії на території України у 1974 році взагалі не відбувалися.

Доводи представника відповідача в цій частині суд вважає слушними і такими, що заслуговують на увагу.

Рішенням комісії по призначенню пенсій при УПФУ в Гребінківському районі №32 від 06.05.2010р. ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні дострокової пенсії зі зниженням пенсійного віку на 5 років відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, оскільки в період проходження строкової військової служби він не приймав участі в бойових діях, які передбачені постановою КМУ від 08.02.1994р. №63 (а.с.33).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що підстав для застосування припису п.3 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відносно позивача не вбачається.

У відповідності до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб”єкта владних повноважень обов”язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно п.4 ч.1 ст.7, ч.4 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України, одним з головних принципів адміністративного судочинства є офіційне з”ясування всіх обставин у справі.

Суд, з”ясувавши всі обставини у справі, аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності і взаємозв”язку, приходить до висновку про те, що у судовому засіданні представником відповідача доведено правомірність дій відповідача, рішення комісії по призначенню пенсій №32 від 06.05.2010р., яким ОСОБА_1 відмовлено в призначенні дострокової пенсії, тому позовні вимоги є безпідставними і задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,69-71,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі Полтавської області (про визнання дій неправомірними, зобов»язання призначити дострокову пенсію, -- відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                     підпис                         Т.О.Кривчун

З оригіналом згідно:

Суддя

Гребінківського районного суду

Полтавської області                                     Т.О.Кривчун

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація