Справа № 2-А-683 2007 рік
ПОСТАНОВА
Іменем України
«15» травня 2007 року
Дзержинський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого - судді Лазюка С.В.
при секретарі Церковній Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові у залі судових засідань адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Дзержннсь-кому районі м.Харкова про неправомірні дії з факту проведення перерахунку пенсії,
встановив:
Позивач звернувся в суд з позовом, у якому просить стягнути з УПФУ в Дзержинсь-кому районі м. Харкова на його користь суму заборгованості у розмірі 4384 грн.50 коп. та зобов'язати управління пенсійного фонду провести перерахунок пенсії по вислузі років, як працівнику льотного складу, з урахуванням страхового стажу, що дорівнює 62 роки 11 місяців. Також визнати за ним право на отримання пенсії по вислузі років, як працівнику, який управляє повітряним рухом і зобов'язати управління пенсійного фонду провести перерахунок пенсії, з урахуванням страхового стажу, що дорівнює 78 років б місяців. В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав і просив суд задовольнити в повному обсязі.
При цьому, позивач посилається на те, що у період з 01.01.2004р. по 01.03.2005р. управлінням пенсійного фонду проведено перерахунок його пенсії згідно закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9.07.2003р. №1058, після чого розмір пенсії склав 584грн 42 коп. при стажі 46 років 7 місяців Здні.
Але він не погоджується з таким перерахунком і вважає, що його стаж має бути збільшеним до 62 років 11 місяців, отже розмір пенсії при цьому буде збільшено до 790 грн. 52 коп.
Стаж має бути збільшеним до 16 років 5 місяців на підставі довідок:
· про наліт годин, що уточнює типи повітряних суден, на яких він виконував польоти, а також: наліт авіації спеціального застосування;
· про службу на льотних посадах в озброєних силах СРСР (військове училище);
· про роботу в районах Крайньої ночі;
· про роботу в службі управління повітряним рухом, які наддавались їм до управління Пенсійного фонду.
Також позивач посилається на неправомірну відмову управління в призначенні йому пенсії за вислугу років як працівнику по управлінню повітряним рухом, що має відповідне свідоцтво. Що він має стаж роботи в службі по управлінню повітряним рухом 23 роки, як диспетчер аеродромного диспетчерського пункту.
Він вважає, що згідно поданих до управління пенсійного фонду у Дзержинському районі м.Харкова довідок, його страховий стаж повинен складати 78 років 6 місяців який складається із:
· роботи в службах по управлінню повітряним рухом - 23 роки 2 місяця;
· роботи на льотних посадах - 48 років 7 місяців; служби в Збройних Силах СРСР - 2 роки 9 місяців;
· роботи в районах Крайньої Півночі - 4 роки.
При коефіцієнту страхового стажу - 0,75 з урахуванням трудового стажу, що дорівнює 78 років 6 місяців.
Оскільки управління не провело йому з 01.01.2004р. перерахунок пенсії по вислузі років, як особі льотного складу, а 1.12.2004р. за його заявою не провело обчислення строків вислуги років і перевід на пенсію по вислузі років, як працівнику що здійснює управління
повітряним рухом він вважає, що управління спричинило матеріальні збитки в сумі 4384 гривень 50 коп.
Представник управління пенсійного фонду в Дзержинському районі м. Харкова заявлені вимоги не визнала, пояснивши, що розрахунок стажу та пенсії з 1.01.2004р. проведено відповідно до ст.43 Закону України № 1058. Розрахунок пенсії перевірено відділом контролю за призначенням пенсій, звітності та моніторингу головного управління і визнано привільним.
Відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років як працівнику який здійснює управління повітряним рухом і має свідоцтво диспетчера з тих причин, що довідкою від 19.10.2004р. № 4.26-440, яку надав позивач до управління зазначено, що від не здійснював безпосередньо управління польотами повітряних суден. Суму матеріальних збитків 4384,50 грн., не визнала пояснивши, що позивач провів розрахунок, який не відповідає пенсійному законодавству. Також розрахунок стажу не відповідає ані діючому законодавству, ані його віку.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, ознайомившись з матеріалами пенсійної справи позивача, таким чином вивчивши у судовому засіданні докази в їх сукупності, дійшов висновку про те, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав:
ОСОБА_1отримує пенсію по вислузі років з 4.04.1983р. Пенсія призначена як працівнику льотного складу відповідно до ст. 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788 від 5.11.1991р. Розрахунок стажу проведено відповідно до Постанови КМУ від 21 липня 1992р. №418 з урахуванням фактичного нальоту годин.
З 1.04.2007р. розмір пенсії складає 2015 грн.48коп. при стажі 50 років 3 місяці 25 днів. Позивач згоден з розміром пенсії та розрахунком стажу.
Перерахунок пенсії у період з 1.01.2004р. по 1.03.2005р. проведено управлінням відповідно до ст.43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 від 9.07.2003р., якою обумовлено: - перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж:, заробітну плату та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам_законодавства, що діяло раніше.
Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата, з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата за період, передбачений аб.1 ч.І ст. 40 цього Закону. При цьому заробітна плата для обчислення пенсії визначається відповідно до ч.2 ст.40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002р.
Вимоги позивача про збільшення стажу на підставі довідок: про наліт годин, що уточнює типи повітряних суден, на яких він виконував польоти, а також наліт в авіації спеціального застосування; про службу на льотних посадах в озброєних силах СРСР під час навчання в військовому училищі ; про роботи в районах Крайньої Півночі; про роботу в службі управління повітряним рухом згідно яким його трудовий стаж має бути збільшений на 16 років 5 місяців і складати 62 роки 11 місяців, а розмір пенсії, виходячи з норм ст.27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" повинен бути нарахований в сумі 790,52 грн., визнати такими, що суперечать діючому законодавству, отже сума матеріальних збитків не може бути дійсною.
Періоди роботи за зазначеними довідками враховуються до стажу при призначенні пенсії за віком.
Згідно ч.З ст.53 Закону України "Про пенсійне забезпечення, збільшення стажу не впливає на розмір пенсії за вислугу років працівникам льотного складу, оскільки на цей вид пенсії введено обмеження, тобто розмір пенсії для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації не може перевищувати дві з половиною величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує місяцю, з якого призначається пенсія.
Згідно ст.54 Закону України "Про пенсійне забезпечення", працівники, які здійснюють управління повітряним рухом і мають свідоцтво диспетчера, мають право на пенсію за вислугу років.
Згідно Порядку "обчислення строків вислуги років для призначення пенсій працівникам, які управляють повітряним рухом і мають відповідне посвідчення" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992р. №418, пенсії за вислугу років працівникам, які управляють повітряним рухом, призначаються на підставі довідок, що видаються підприємствами цивільної авіації, які підтверджують, що даний працівник безпосередньо управляв польотами повітряних суден і мав у цей час відповідне посвідчен-
ня. Згідно наданої пенсіонером довідки №4.26-440 від 19.10.2004р., займаючи посаду диспетчера АЦ 3-го класу він не здійснював безпосередньо управління польотами повітряних суден. Отже, права на призначення пенсії за вислугу років як працівнику який управляє повітряним рухом він не має.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.: 86, 158,159, 161- 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.: 53,54 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 43 Закону №1058, Постановою КМУ №418 із змінами і доповненнями, суд,-
Постановнв:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до УПФУ в Дзержннсь-кому районі м.Харкова про неправомірні дії з факту проведення перерахунку пенсії -відмовити.
На постанову може бути подана заява про апеляційне оскарження в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову подається на протязі 20-ти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження або в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.