А П Е Л Я Ц І Й Н И Й С У Д О Д Е С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 грудня 2010 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого - Вадовської Л.М.,
суддів - Колеснікова Г.Я.,
Фадєєнко А.Ф.,
при секретарі - Фабіжевському В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Біляївського районного суду Одеської області від 25 квітня 2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач ОСОБА_2, звернувшись 12 серпня 2010 року до суду з вищеназваним позовом, вказала, що 31 липня 2009 року уклала шлюб з ОСОБА_3 Посилаючись на те, що однією сім’єю не проживають і подальше збереження шлюбу є неможливим, просила розірвати шлюб (а.с.2).
Відповідач ОСОБА_3 позов визнав (а.с.9).
Рішенням Біляївського районного суду Одеської області від 25 серпня 2010 року позов задоволено, шлюб розірвано (а.с.12-13).
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить рішення суду скасувати, справу направити на новий розгляд.
Неправильність рішення суду апелянт мотивував порушенням норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, заслухавши пояснення, дослідивши докази, колегія суддів дійшла висновку про відхилення апеляційної скарги з наступних підстав.
Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Сім'я створюється, зокрема, на підставі шлюбу (частини 2,4 статті 3 СК України).
Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану (стаття 21 СК України).
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (частина 1 статті 24 СК України).
Справа № 22 ц – 19992 – 2010 Категорія 47
Головуючий у першій інстанції Горяєв І.М.
Доповідач Вадовська Л.М.
2.
Шлюб припиняється, зокрема, внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 СК України (частина 2 статті 104 СК України, частина 3 статті 105 СК України).
Встановлено, що ОСОБА_3) і ОСОБА_2 уклали шлюб 31 липня 2009 року, про що в книзі реєстрації актів про одруження Заваллівської селищної ради Гайворонського району Кіровоградської області 31 липня 2009 року зроблено запис за № 10 (а.с.3).
ОСОБА_3 і ОСОБА_2 дітей не мають.
Згідно доводів позивача, не спростованих відповідачем, спільно не проживають, спільним побутом не пов'язані.
Позов до суду про розірвання шлюбу подано ОСОБА_2 12 серпня 2010 року. Пред'явлення позову обумовлено неналежною поведінкою відповідача та відсутністю спільної заяви про розірвання шлюбу до органу РАЦС.
Ухвалюючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції з'ясував фактичні взаємини подружжя, дійсні причини розірвання шлюбу, прийняв до уваги відсутність дітей. Встановивши, що сторони спільно не проживають, спільним побутом не пов'язані, суд, з огляду на обставини справи та згоду відповідача на розірвання шлюбу, дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для розірвання шлюбу.
Висновки суду не спростовано. Вжиті судом апеляційної інстанції за заявою відповідача заходи щодо примирення до збереження шлюбу не привели (а.с.42).
Колегія суддів вважає доведеним, що збереження шлюбу суперечить інтересам позивача та принципу добровільності шлюбу, який поширюється не лише на укладення шлюбу як такого, а на проживання жінки та чоловіка сім'єю на підставі шлюбу.
Рішення суду ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального права, ухвалене з дотриманням норм процесуального права. Правові підстави для скасування рішення суду відсутні.
Керуючись ст.303, п.1 ч.1 ст.307, ст.ст.308, 313, п.1 ч.1 ст.314, ст.ст.315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Біляївського районного суду Одеської області від 25 квітня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий Л.М.Вадовська
Судді Г.Я.Колесніков
А.Ф.Фадєєнко