Справа № 2а-1995/10
У Х В А Л А
Іменем України
„17” грудня 2010 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Гуревський В.К., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії, а саме зобов’язання перерахувати та стягнути суму недоплаченої щорічної разової допомоги, та стягнення моральної шкоди -
в с т а н о в и в :
03 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради за яким просить визнати дії відповідача неправомірними у відмові виплатити разову грошову допомогу в розмірах, встановлених Законом України „Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”, стягнути з відповідача на користь позивача суму недоплаченої йому щорічної разової допомоги, як інваліду війни, в розмірі 12804,00 грн. за 2006-2009 роки, стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 10000,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що має статус інваліда війни і йому щорічно до 5 травня повинна надаватися грошова допомога в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком. Всупереч вимогам закону ця допомога за 2006, 2007, 2008, 2009 роки виплачувалася не в повному обсязі.
Сторони в судове засідання не викликались, оскільки справа розглядається в порядку скороченого провадження без присутності сторін відповідно до ст. 183-2 КАС України.
Вивчивши надані матеріали, суд приходить до висновку про залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду.
Відповідно до частини першої статті 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другої цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Чинними положеннями частини першої статті 100 КАС передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Так, згідно наданих матеріалів позивач у справі просить суд стягнути з відповідача суму недоплаченої йому щорічної разової допомоги, як інваліду війни, в розмірі 12804,00 грн. за 2006-2009 роки.
Однак із відповідним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів позивач ОСОБА_1 звернувся тільки 03 грудня 2010 року, тобто з пропущенням строків звернення до адміністративного суду, встановлених ч. 2 ст. 99 КАС України. Поважних причин пропуску строку судом не встановлено.
Відомості про подачу позивачем позову в порядку ст. 15 ЦПК України до визнання Конституційним Судом України положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року визнані такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), в матеріалах справи відсутні.
За таких обставин та враховуючи положення ч. 2 ст.100 КАС України позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. ст. 99,100,107,165 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії, а саме зобов’язання перерахувати та стягнути суму недоплаченої щорічної разової допомоги, та стягнення моральної шкоди – залишити без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання через Малиновський районний суд м. Одеси апеляційної скарги на протязі 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: