Судове рішення #12802274

     

                                                                                                                    Справа № 2-5891/2010

  З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

                                     

                                  І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                                   

           08 листопада 2010 року  Малиновський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого   судді  –  Мазун І.А.,

за участю секретаря   – Чудновської О.М.,

розглянувши в судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -

                                         

                                                  В С Т А Н О В И В:

          08.06.2010р. до Малиновського районного суду м. Одеси звернулася ОСОБА_2 з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів.

Як вказувала позивачка, вона з відповідачем перебувала в шлюбі. Від шлюбу у подружжя є донька – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Зараз шлюб розірвано і вони проживають окремо. Як зазначила позивачка, відповідач не бажає надавати їй матеріальну допомогу на утримання дитини та її виховання, він є працездатною та матеріально забезпеченою особою, інших утриманців у нього немає, він є фізичною особою підприємцем, його прибутки від підприємницької діяльності складають 9000 грн. щомісячно. Дитина знаходиться на утриманні позивачки.  

Посилаючись на викладене, позивачка ОСОБА_4.  просила її позовні вимоги задовольнити та стягнути з відповідача на її користь аліменти  на утримання дитини в розмірі 3000 грн. щомісячно до досягнення нею 18 років тобто до 30.10.2019р.  

Позивачка підтримала доводи позову в повному обсязі, просила суд розірвати шлюб та розглянути справу у її відсутності, не заперечувала проти заочного розгляду справи, про що надала письмову заяву.

           Відповідач в судове засідання не з'явився, сповіщений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судової повістки.

          За таких обставин суд, зі згоди позивача ухвалює заочне рішення, згідно до ст.224 ЦПК України.  

Розглянувши матеріали справи, суд вважає можливим постановити рішення про задоволення позову в судовому засіданні.

    З матеріалів справи вбачається, що 02 березня 2010 року між позивачкою та відповідачем було розірвано шлюб, про що зроблено актовий запис під № 63 Першим Малиновським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції.

Від колишнього шлюбу є неповнолітня дитина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно до свідоцтва про народження, виданого відділом реєстрації актів громадянського стану Малиновського районного управління юстиції м. Одеси, про що зроблено актовий запис під № 758.

Судом встановлено, що сторони припинили сумісне приживання, дитина проживає з позивачкою, угоди про сплату аліментів між батьками не має.

Стан здоров»я та матеріальне становище відповідача ОСОБА_3 дозволяє утримувати свою малолітню дитину та виплачувати їй заявлені кошти  щомісячно.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, відповідач погодився сплачувати аліменти на утримання дитини.

 Згідно до ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або в твердій грошовій сумі.

Суд, визначаючи розмір аліментів враховує положення ст.182 СК України, а саме: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів.

Згідно зі ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, тобто з 08.06.2010 року.  

           Враховуючи обставини справи, суд вважає можливим стягнути з відповідача аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої доньки у розмірі 3000 гривень, щомісячно, починаючи з дати надходження позовної заяви, а саме з 08.06.2010р. до досягнення нею повноліття, а саме до 30.10.2019р.

Керуючись ст.ст.  10, 11, 209, 212, 214-215, 218, 224-226,  367 ч.1 ЦПК України, ст.ст. 3, 15, 24 Сімейного кодексу України, суд -

                                                        В И Р І Ш И В  :

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 3000 (три тисячі) грн. щомісячно, починаючи з дати надходження позовної заяви, а саме з 08.06.2010р. до досягнення дитиною повноліття, а саме до 30.10.2019р.

    Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір в сумі 51 (п’ятдесят одна) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 120 (сто двадцять) грн.

Рішення суду в частині стягнення аліментів за 1 місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення, позивачем – в загальному порядку.

             

          ГОЛОВУЮЧИЙ                             (підпис)                             І.А.МАЗУН

З оригіналом згідно.

Суддя:

                                                                   

                         

МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ

м. Одеса, вул. Василя Стуса, 1а

_____________________________________________________________________________

  08.11.2010 року                                

   №2-5891/10                                         ОСОБА_3

          С-22         65070, м. Одеса, АДРЕСА_1

 

Направляємо на Вашу адресу копію заочного рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 08.11.2010р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Вас про стягнення аліментів.

Додаток:       копія заочного  рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 08.11.2010р. - на 2-х аркушах.  

                 

       

Суддя:                                     І.А.Мазун

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація