Справа №2а-6777/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Невмержицький С.С., розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі про виплату коштів відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить зобов’язати відповідача проводити виплату перерахованої їй відповідно до рішення Овруцького районного суду від 11.03.10, як потерпілій від аварії на ЧАЕС 1 категорії, інваліду 1 групи, коштів за ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із розрахунку 10 мінімальних пенсій за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, з 30.11.2008 року та за ст.50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із розрахунку 100 мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, з 01.01.2006 року мотивуючи тим, що вона є пенсіонером і має перщу групу інвалідності. Рішенням суду зобов’язано відповідача перерахувати їй пенсії з 30.11.08 у вказаному розмірі, але відповідач відмовляється її виплачувати.
Відповідач у встановлений строк заперечень не надіслав.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Постанова Овруцького районного суду від 11.03.10 набрала чинності з 22.03.10, а відмову у виплаті коштів позивач отримала 09.12.10, тобто з цього часу розпочався строк звернення до суду.
Згідно довідки управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі позивач є пенсіонером та має першу групу інвалідності, що пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановою Овруцького районного суду від 11.03.10, яке набрало законної сили 22.03.10, відповідача зобов’язано перерахувати позивачу як інваліду 1 групи, щодо якої встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, з 30.11.08 на підставі ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсію із розрахунку 10 мінімальних пенсій за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, та на підставі ст. 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, із розрахунку 100 % мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, з 01.01.06 року.
09.10.210 відповідач відмовив позивачу у виплаті вказаних коштів мотивуючи тим, що постановою суду не зобов’язано відповідача проводити їх виплату, а також за відсутністю коштів.
Згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п 2.1. Положення основними завданнями Управління є:
забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, отже, є відповідачем у справах щодо виплати пенсій, доплат до них.
Відсутність коштів у відповідача не виключає обов’язку їх виплати.
На підставі викладеного, дії відповідача по відмові у виплаті коштів, присуджених постановою суду, є протиправними і вимоги позивача про виплату додаткової пенсії період підлягають задоволенню.
Від сплати судового збору сторони звільнені згідно : позивач - п.18 ст.4, відповідач – ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” та рішення Овруцької міської ради від 11.02.10.
Керуючись та ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162, 1832, 267 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі проводити виплату ОСОБА_1 , відповідно до постанови Овруцького районного суду від 11.03.10, пенсію як інваліду І-ї групи, щодо якої встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, (ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”), виходячи із розрахунку не менше10 мінімальних пенсій за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб, починаючи з 30.11.2008 року та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як інваліду ІІІ-ї групи, щодо якої встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, (ст.50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”), виходячи із розміру 100% мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб, починаючи з 01.01.2006 року.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі виконати постанову негайно.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд в Київський апеляційний адміністративний суду протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ :