Справа № 2а-6672/10
У Х В А Л А
16 грудня 2010 року м.Овруч
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Чичирко В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов’язання вчинення дій, -
в с т а н о в и в:
Позивач просить поновити строк звернення до суду за травень-червень 2010 р., зобов’язати відповідача провести донарахування виплачених йому коштів, передбачених ст.37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закону) за період з 01.06.2010 р. по 31.10.2010 р. в сумі 1771,5 грн. та провести їх виплату; в сумі 10615 грн. виплачених коштів, передбачених ст.39 Закону за період з 01.05.2010 р. по 31.10.2010 р., мотивуючи тим, що проживає в м.Овручі Житомирської обл., є потерпілим від аварії на ЧАЕС категорії 3.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою
особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як на підставу для поновлення строку позивач посилається на те, що на протязі останнього року неодноразово вносилися зміни до діючого законодавства, відповідач діяв всупереч Закону і виплачував вказані кошти не в розмірах, встановлених Законом, що призвело до пропуску звернення до суду. До того ж позивач був впевнений, що відповідач, як суб’єкт владних повноважень, нараховує та виплачує йому кошти згідно чинного законодавства та Конституції України. З заявою до відповідача про перерахунок виплачуваних коштів та надання довідок позивач звернувся на початку листопада 2010 р., а відповідач надав довідки лише 29.11.2010 р. У зв’язку з викладеним позивач вважає, що строк пропущений з поважних і не залежних від нього причин, що призводить до грубого порушення його законних прав та інтересів, тому за захистом своїх прав він змушених звернутися до суду. Крім того, позивач просить врахувати його юридичну непоінформованість.
Пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі (ч.1 ст.102 КАС України).
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для позивача.
Відповідно до Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» від 10 червня 1997 р. N 503/97 закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України не пізніш як у п'ятнадцятиденний строк після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Офіційними друкованими виданнями є: «Офіційний вісник України»; газета «Урядовий кур'єр». Офіційними друкованими виданнями, в яких здійснюється офіційне оприлюднення законів та інших актів Верховної Ради України, є також газета «Голос України», «Відомості Верховної Ради України». Офіційним друкованим виданням, в якому здійснюється офіційне оприлюднення законів, актів Президента України, є також інформаційний бюлетень «Офіційний вісник Президента України». Акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України можуть бути в окремих випадках офіційно оприлюднені через телебачення і радіо.
Отже, всі зміни до чинного законодавства України опубліковується, а тому, відповідно до ст.57 Конституції України є доведеними до відома населення у порядку, встановленому законом.
Виплати за ст. ст.37, 39 Закону є щомісячними, а тому позивач при їх отриманні повинен був дізнатися про порушення її права. Юридична непоінформованість також не є підставою для поновлення строку звернення до суду.
На підставі викладеного, суд не вважає зазначені позивачем причини пропуску строку звернення до суду поважними, а тому, враховуючи, що з часу порушення прав позивача минуло більше шести місяців, позов в частині нарахування та виплати коштів за період з 01.05.2010 р. по 31.05.2010 р. підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.99-100 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
В задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до суду відмовити.
Позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов’язання вчинення дій в частині нарахування та виплати коштів за період з 01.05.2010 р. по 31.05.2010 р. залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана через Овруцький районний суд Житомирської області в Київський апеляційний адміністративний суд протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя