Судове рішення #12799124

П О С Т А Н О В А

Іменем України

                                                  Справа №2а-1280/10 р.  

21.09.2010 року. Франківський районний суд м. Львова в складі :

 головуючого судді         Дячишин В.Ф.

 при секретарі             Трубич З.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про скасування постанови   про застосування фінансових санкцій №097680 від 25.08.2010 року,-

в с т а н о в и в :

    позивач   звернувся   до суду із позовом, в якому просить скасувати постанову про застосування фінансових санкцій №097680, винесену комісією Теруправління Головавто 25.08.2010 року, згідно якої вбачається, що позивачем використовується додатковий транспортний засіб без належно оформленої ліцензійної картки, що містило ознаки складу адмінпроступку, відповідальність за який передбачена ст. 126 КпАП України та ч.1 абз.3 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Позивач заперечив факт порушення ним ч.1 абз.3 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», мотивуючи наступним. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, здійснює господарську діяльність у сфері вантажних перевезень на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії ВОО №424278, виданого 15.03.2005 р. Виконавчим комітетом Львівської міської ради та Ліцензії на здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями, серії АВ №532779, виданої 08.06.2010 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України. З метою належного здійснення взятих на себе зобов’язань, ним 01.07.2010 року укладено Трудовий договір зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на якого покладено обов’язок здійснювати внутрішні та міжнародні перевезення на переданому йому в користування транспортному засобі. Керуючись вимогами Закону України «Про автомобільний транспорт», ОСОБА_1 звернувся до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області щодо отримання ліцензійної картки на додатково використовуваний його найманим працівником транспортний засіб, та, як наслідок, отримання дозволу на здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень таким. Однак, працівниками ліцензійного відділу Теруправління Головавто йому було роз’яснено, про неможливість отримання такої через відсутність відповідних бланків, на яких такі ліцензійні картки оформляються. Зважаючи на вищевикладене, та те, копію акту, складеного за результатами рейдової перевірки Позивачу не надано;  на момент розгляду справи усі вимоги, передбачені ст.ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» ним виконано (подано заяву та додані документи на отримання ліцензійної картки); невірно визначено вид правопорушення, згідно якого Позивача притягнуто до відповідальності та  накладено фінансові стягнення; не доведено належними і допустимими доказами факт вчинення ним правопорушення у сфері автомобільного транспорту, вважає, що   винесена 25.08.2010 року постанова про застосування фінансових санкцій є незаконною та такою, що підлягає скасуванню.

В судове засідання позивач у зв’язку з перебуванням за межами України не з’явився, подав до суду заяву, в якій просить слухати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити.

В судове засідання представник відповідача не з’явився про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Відповідно до ст.128 КАС України, суд вважає. що справу слід слухати у його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити.

Судом встановлено, що під час розгляду справи за №і.о.183 комісією Теруправління Головавто у Львівській області винесено постанову №097680 від 25.08.2010 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій за використання транспортного засобу без належно оформленої ліцензійної картки на право здійснення вантажних перевезень автомобільним транспортом, копію якої вручено останньому наручно 27.08.2010 року.  

Згідно ст.7 КпАП України ніхто не може бути підданим заходу впливу в зв»язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Однак, винесена 25.08.2010 року комісією Теруправління Головавто у Львівській області постанова №097680, на думку суду, є такою що винесена з грубим порушення норм чинного законодавства у сфері автомобільного транспорту, а тому підлягає скасуванню з огляду на наступне.

Так, постановою КМУ за №1657 від 08.11.2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю  на автомобільному транспорті, одним з різновидів якого виступає рейдова перевірка, під час проведення якої перевіряється наявність визначених документів,    на    підставі    яких   здійснюються   перевезення автомобільним транспортом.  За  результатами  планової  або позапланової перевірки за місцезнаходженням  суб'єкта  господарювання  складається  акт   за формою згідно з додатком. Акт складається у двох примірниках, кожен з яких підписується посадовими особами,  що провели  перевірку,  та  посадовою  особою суб'єкта   господарювання   або   фізичною   особою   -  суб'єктом господарювання    (далі    -    уповноважена    особа     суб'єкта господарювання).  Один  примірник  акта  передається уповноваженій особі  суб'єкта  господарювання,   щодо   якого   було   проведено перевірку, інший - до органу державного контролю. В даному випадку водію – ОСОБА_2 другий примірник такого акту надано не було. Справа  про  порушення згідно п.25 Порядку розглядається в органі державного контролю  за  місцезнаходженням  суб'єкта  господарювання  або  за місцем  виявлення  порушення  (за  письмовою  заявою уповноваженої особи  суб'єкта  господарювання)  не  пізніше  ніж  протягом  двох місяців з дня його виявлення. В даному випадку справу розглянуто 25.08.2010 року.

    Законом України «Про автомобільний транспорт» встановлено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Так, за порушення законодавства  про  автомобільний  транспорт  до автомобільних перевізників застосовуються санкції зокрема згідно п.2 ч.1 ст.60 Закону,  - за  надання послуг   з   перевезень  пасажирів  та  вантажів  без оформлення документів,  перелік яких визначений статтями 39 та  48 цього  Закону,  -  штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стаття 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», як підстава накладання на ОСОБА_1 фінансових санкцій, складається з 5-ти частин, а частина перша містить 11 пунктів, і лише пунктом 2-им ч.1 ст.60 Закону встановлено такий вид правопорушення. Однак, з аналізу мотивувальної частини оскаржуваної Позивачем постанови вбачається, що його притягнуто до відповідальності за правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.3 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», тобто – « експлуатацію легкового автомобіля,  облаштованого  як  таксі, без  наявності  ліцензійної  картки  -  штраф  у  розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Однак такий вид господарської діяльності Позивачем не здійснюється.

Крім того,  ст. 247 КпАП України передбачено обставини, що виключають провадження в справі  про адміністративне правопорушення, а саме  відсутність    події    і    складу адміністративного правопорушення. На момент розгляду справи – 17.08.2010 року та 25.08.2010 року в діях ОСОБА_1 склад адмінправопорушення був відсутній, оскільки заяву про видачу ліцензійної картки з усіма необхідними документами ліцензійним відділом Теруправління Головавто у Львівській області прийнято 09.08.2010 року. Вказане підтверджується належними і допустимими в порядку ст.251 КпАП України доказами, які витребувані і долучені до матеріалів справи самою ж комісією Теруправління. Однак, посадовими особами цієї комісії всупереч принципів оцінки доказів, встановлених ст. 252 КпАП України та ст.282 КпАП України зроблено помилковий висновок щодо наявної складу адмінпроступку.

Водночас не дотримано і вимог щодо змісту постанови, які є обов’язковими згідно положень ст.283 КпАП України. Так, оскаржувана постанова в повному обсязі не містить інформації про особу яка притягається до відповідальності (відсутнє посилання на реєстраційні документи), взагалі відсутній опис обставин, ніби то встановлених при розгляд даної справи; невірно визначено нормативний акт та положення нормативного акту згідно якого Позивача притягнуто до відповідальності.

Враховуючи вищенаведене, керуючись положеннями ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст.11, 18, 49, 51, 12, 71, 160-163, КАС України, 268, 287, 288 КУпАП суд, -

п о с т а н о в и в :

 позов задоволити.

Скасувати постанову комісії Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про застосування фінансових санкцій №097680 від 25.08.2010 року відносно ОСОБА_1.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі відкладення складення постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ – з дня складення в повному обсязі, апеляційну скаргу-протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя                                     В.Ф.Дячишин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація