Судове рішення #1279877
Справа №2- 109/2007р

Справа №2- 109/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2007 року Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді:                                                                 Бойко М.П.

при секретарі:                                                                         Генда Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Монастириська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав повністю і пояснив, що йому на праві особистої власності належить житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1. Недавно йому стало відомо, що за вказаною адресою зареєстровані незнайомі йому ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які не проживають в даному будинковолодінні. На прохання позивача виписатись із його господарства в добровільному порядку відповідачі відмовляються, чим чинять йому перешкоди в користуванні житлом. Тому просить суд визнати їх такими, що втратили право користування жилим приміщенням, яке належить позивачу на праві особистої власності та зняти їх з обліку реєстрації.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позов не визнали.

Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_4, дружина позивача, та ОСОБА_5, сусід ОСОБА_1, пояснили, що ОСОБА_2, ОСОБА_3 не є родичами позивача, з ними незнайомі і не знали, що вони зареєстровані за вказаною адресою.

Заслухавши сторони, пояснення свідків, дослідивши матеріали справи суд знаходить, що позов підлягає до задоволення виходячи із наступного :

Відповідно до ст.48 Закону України "Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень його прав, хоч би ці порушення не були пов'язані з позбавленням володіння.

Ст.71 ЖК України передбачає виключний порядок обставин, коли за тимчасово відсутніми громадянами зберігається право на користування житловим приміщенням.

Рішенням виконавчого комітету Монастириської міської ради №38 від 14.04.1998 року сім'ї ОСОБА_1 надано квартиру АДРЕСА_1, рішення виконкому міської ради №141 від 16.12.1996 р. «Про вселення сім'ї ОСОБА_2 в квартиру будинку АДРЕСА_1» відмінене.

Власником житлового будинку являється ОСОБА_1

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровані у вищевказаному будинковолодінні, але з пояснень позивача, довідки Монастириської міської ради №2162

 

від 28.03.2007р. вбачається, що відповідачі не проживають у будинку АДРЕСА_1, а тому не мають права на користування жилим приміщенням.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, ст.48 Закону України "Про власність", ст.71 ЖК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити. Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 такими, що втратили право користування жилим приміщенням, яке належить ОСОБА_1, що в АДРЕСА_1.

Зобов'язати Монастириську міську раду Тернопільської області та паспортне відділення Монастириського РВ УМВСУ зняти ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з обліку реєстрації /виписати/ за вищевказаною адресою тобто з будинковолодіння ОСОБА_1

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду

Тернопільської області через Монастириський районний суд протягом двадцяти днів

після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти

днів з дня проголошення рішення. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація