Судове рішення #12798484

                                                                                                                Справа  № 2- 1931/2010р.

ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 грудня  2010р.                                                                            смт. Чернігівка

Чернігівський  районний  суд  Запорізької  області

у складі: головуючого - судді Поди  Н.М.

при секретарі                -  Синяк  Л.П.

розглянувши у відкритому судовому  засіданні  цивільну  справу  за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення заборгованості за договором позики,-

 

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся  до  суду  із  зазначеним  позовом, в якому вказує, що  05.10.2007р.  між ним та ОСОБА_2 було укладено договір позики на суму 45000 грн., що підтверджується борговою розпискою, за якою відповідач зобов’язався повернути борг до 01.12.2007р., однак до сьогоднішнього дня відповідач борг не повернув,    просив  стягнути   борг  в сумі  4500 грн. та  судові витрати в сумі 570 грн.

             У  судовому  засіданні  позивач, ОСОБА_1   підтримав  свої  позовні  вимоги.

Відповідач,  ОСОБА_2  в  судове  засідання не  з”явився.  Про  час  та  місце  судового засідання  повідомлений  належним  чином. Причини неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає  положенням ст.224 ЦПК України.

        Суд,  заслухавши  пояснення позивача, дослідивши  матеріали  справи,  вважає,  що  позов  підлягає  задоволенню   з  таких  підстав.

    Судом  встановлені  такі  факти та відповідні їм правовідносини.  

Судом  встановлено,  що  ОСОБА_2  05  жовтня 2007р. надав письмову розписку ОСОБА_1, в якій  вказав,  що  він  взяв  в  борг  грошові  кошти  в  сумі  45000грн.  та  зобов’язувався   повернути  позивачу  взяті в борг грошові  кошти  в  сумі  45000грн.  до 01   грудня 2007р.,  в разі  не виконання зобов’язання зобов’язувався повернути власним майном.  

            Отриманням відповідачем позики в розмірі 45000грн. підтверджується наданою позивачем оригіналом  розписки.

Згідно  до ст.1047 ЦК України  договір позики укладається у письмовій  формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Вимогами ч.1 ст.1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

      У відповідності до ст.527 ЦК України боржник зобов’язаний  виконати свій обов”язок. Згідно ст.526 ЦК України зобов”язання має виконуватися належним чином відповідно до умов  договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства. Причини  невиконання  таких  зобов’язань  правового  значення  для  справи  не  мають.

           У  відповідності  до  ст.1046 ЦК  України  за  договором  позики,  який  згідно  зі  ст.1047 ЦК  України  був  укладений  представленою  позивачем  письмовою  розпискою,  одна  сторона  передає  у  власність  другій  стороні  грошові  кошти,  а  позичальник  зобов’язується  повернути   позикодавцеві  таку ж  с уму  грошових  коштів(суму  позики).

    Відповідно до ст. 545 ЦК України,  прийнявши виконання зобов”язання, кредитор повинен на вимогу боржника видати йому розписку про одержання виконання частково або в повному обсязі. Якщо боржник видав кредиторові борговий документ, кредитор, приймаючи виконання зобов”язання, повинен повернути його боржникові. У разі неможливості повернення боргового документа кредитор повинен вказати про це у розписці, яку він видає.  Наявність боргового документа у боржника підтверджує виконання ним свого обов”язку. Матеріальне становище і фінансова неспроможність відповідача судом не приймаються до уваги. Як наголошується в частині першій статті 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.  

Таким чином, вимоги позивача підлягають повному задоволенню.  

Встановлені судом обставини підтверджуються документами, дослідженими в судовому  засіданні та приєднаними до матеріалів справи.  

У відповідності до ст. 88 ЦПК України з відповідача належить стягнути на користь позивача судові витрати у розмірі 570грн. (судовий збір – 450грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи –  120 грн).

Керуючись ст.ст. 10, 11, 27, 60, 209, 212, 214, 215, 224 ЦПК України, ст.ст.545,625, 1046, 1047, 1049 ЦК України, суд,

                                                       

                                                                В И Р І Ш И В:

    Позовну заяу ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення заборгованості за договором позики  - задовольнити  повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  кошти за договором позики в сумі 45 000 (сорок  п»ять тисяч)грн., а також  судові  витрати в розмірі  570 грн., а всього  45 570,00(сорок  п»ять тисяч  п»ятьсот  сімдесят)грн.

       

   Протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення до Чернігівського районного суду може бути подано заяву про його перегляд.

 

Рішення суду  може бути  оскаржене до апеляційного суду Запорізької області  протягом 10 днів з дня його проголошення.  

Суддя  Чернігівського  районного  суду

Запорізької  області                                                          Н.М.Пода

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація