ПОСТАНОВА
Справа № 33-472/10 р.
27 жовтня 2010р. м. Херсон
Суддя апеляційного суду Херсонської області судової палати у кримінальних справах Шевцова В.Г. розглянувши скаргу ОСОБА_2. на постанову Каланчацького районного суду Херсонської області від 21.09.2010 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Каланчацького районного суду Херсонської області від 21.09.2010 року ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1551 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі – 34 гривні.
ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення та піддано адміністративному стягненню за те, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 60 від 06 серпня 2010 року, при перевірці 28 липня 2010 року приватного підприємця ОСОБА_2 було встановлено порушення порядку ведення обліку товарів за місцем реалізації, чим порушено вимоги п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 від 06.07.1995 року.
В апеляції ОСОБА_2 порушує питання про скасування постанови, оскільки, вона є незаконною та необґрунтованою, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону. Крім того, згідно законодавства, на нього не розповсюджується дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а свою діяльність він здійснює у відповідності до Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва».
Заслухавши ОСОБА_2, який підтримав апеляційну скаргу, перевіривши матеріали адміністративної справи та доводи апеляційної скарги ОСОБА_2, вважаю, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 є суб’єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, який здійснює господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та свідоцтвом про сплату єдиного податку, які містяться в матеріалах справи.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності зобов’язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Указом Президента України N 727/98 від 3 липня 1998 року "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" передбачено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах із якими протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. грн.
Пунктом 4 цього ж Указу передбачено, що форма книги обліку доходів та витрат, які підлягають оподаткуванню відповідно до цього Указу, і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Для платника єдиного податку - фізичної особи порядок ведення книги обліку доходів і витрат затверджений наказом ДПА України 29.10.1999 р. № 599 (із змінами та доповненнями) «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі».
Відповідно до п. 8 цього Порядку, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком N 10 до Інструкції про прибутковий податок із громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 N 12. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки(доходу)", "чистий доход".
Таким чином, відповідно до вищезазначених вимог обов’язок щодо ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, платники єдиного податку протягом календарного року, заповнюється останніми лише в графах "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход". Обов’язок ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, для громадян – суб’єктів підприємницької діяльності платників єдиного податку чинним законодавством не передбачено.
Таким чином, вимоги п. 12. ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не розповсюджуються на дії приватного підприємця ОСОБА_2, оскільки дана особа оподатковується за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягу реалізованих товарів.
Тому постанова суду підлягає скасуванню із закриттям провадження у справі, як незаконна та необґрунтована.
На підставі викладеного, керуючись ст. 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Постанову Каланчацького районного суду Херсонської області від 21.09.2010 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1551 КУпАП – скасувати, закрити провадження у справі.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Херсонської області Шевцова В.Г.