Справа №2-19130/10
РІШЕННЯ
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 року Кіровський районний суд м.Кіровограда
в складі: головуючого судді - Кабанової В.В.
при секретарі - Назаренко Є.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить змінити розмір аліментів, які він сплачує на користь ОСОБА_2 в розмірі 1/4 частини його доходів на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, до повноліття дитини.
Просить змінити розмір аліментів на утримання неповнолітнього сина ІНФОРМАЦІЯ_1 з ? на 1/6 частину від суми заробітку, доходів, мотивуючи тим, що у відповідності до рішення Кіровського районного суду м.Кіровограда від 22 квітня 2010 року стягнуто на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_5 в розмірі 1/6 частини щомісяця, але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав просить змінити суму призначених аліментів на користь ОСОБА_6 з ? на 1/6 частину від суми заробітку, доходів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3.
Представник позивача ОСОБА_8 заявлений позов підтримав, зазначив як а підставу задоволення позовних вимог посилання в ухвалі ВСУ на те, що позивач має право звернутись до суду з позовом про зменшення суми аліментів.
Відповідачка ОСОБА_2 заперечила щодо заявленого позову, та зазначила що наявність іншої дитини та стягнення на неї аліментів мало місце обговорення при розгляді справи про призначення аліментів в апеляційній інстанції. Просить відмовити в задоволенні позову.
Судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Позивачем до суду надані ксерокопії рішення Кіровського районного суду м.Кіровограда від 22 квітня 2010 року про стягнення з позивача ОСОБА_1 на користь ОСОБА_5 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 аліментів в розмірі 1/6 частини від суми заробітку (доходів), але н6е менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 09.03.2010 року і до 11.06.2024 року.
Ксерокопія рішення Кіровського районного суду м.Кіровограда від 18 березня 2010 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2. на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 аліментів в розмірі 1/4 частини від суми заробітку (доходів), але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 10.11.2009 року і до 01.08.2020 року.
Ксерокопія Ухвали ВСУ від 22 вересня 2010 року за касаційною скаргою ОСОБА_9, та ОСОБА_5 на рішення Кіровського районного суду м.Кіровограда від 18 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Кіровоградської області від 18 травня 2010 року. Відповідно до зазначеної ухвали рішення суду залишені без змін.
При зверненні до суду позивачем надані усні посилання на те, що він проживає з ОСОБА_5 Суд вважає, що позовні вимоги позивача є некоректними, оскільки позивачем ставиться питання лише щодо зменшення аліментів на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 з підстав стягнення з нього на його утримання ? частини від всіх видів заробітку (доходів), оскільки зазначає позивач порушуються права іншого сина, на якого позивач та сплачує аліменти в розмірі 1/6 частини частини від всіх видів заробітку (доходів). Рішенням суду від 22.04.2010 року не встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_5 проживають окремо.
Суд дійшов висновку, що подання позову ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів є фактично його спробою збільшити розмір доходу своєї сім’ї за рахунок зменшення суми сплачуваних аліментів на утримання сина – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивачем під час розгляду справи в суді не надано належних відомостей щодо зміни сімейного стану чи стан його здоров'я або ж покращення матеріального стану, сімейного стану чи стану здоров'я одержувача аліментів.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Закон покладає на батьків обов'язок щодо надання утримання своїм неповнолітнім дітям, тобто дітям, які не досягли 18 років. Обов'язок батьків утримувати своїх дітей виникає з моменту їх народження та зберігається до досягнення дітьми повноліття. Лише після досягнення повноліття діти втрачають право на утримання.
Обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька, причому, обов'язком особистим, індивідуальним. Батьки зобов'язані утримувати свою дитину незалежно від того, одружені вони чи ні (у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), або чи розірвано їх шлюб. Обов'язок утримувати дитину не залежить від віку батьків.
Відповідно до ч.1 ст.192 Сімейного Кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршенням або поліпшенням здоров’я когось з них.
Відповідно до ч.4 ст.70 Закону України «Про виконавче провадження», ст.128 КЗпП України розмір відрахувань із заробітної плати при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей, не може перевищувати сімдесяти відсотків.
Відповідно до ксерокопії рішення суду від 22 квітня 2010 року рішення суду набрало законної сили 05 травня 2010 року. Позивачем по зазначеному рішенню, постановлене рішення не оскаржувалось .
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд дійшов висновку щодо недоведеності позивачем зміни його матеріального чи сімейного стану, що позбавляє його належним чином утримувати неповнолітніх дітей. Відповідно. Враховуючи інтереси неповнолітніх дітей суд дійшов висновку щодо відмови в задоволенні заявленого позову в повному обсязі
Керуючись ст.ст. 84, 180-184, 192 СК України, ст.ст.213-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів – відмовити повністю .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Кіровського районного суду
м.Кіровограда підпис В.В.Кабанова
згідно з оригіналом:
Суддя Кіровського районного суду
м.Кіровограда В.В.Кабанова
Рішення суду не набрало законної сили.
Секретар с/з Кіровського районного суду м. Кіровограда