Судове рішення #12795472

Справа №22ц-11939 2010 р.     Головуючий в 1-й інстанції Стамбула М.І.

Категорія:     67     Доповідач – Прокопчук Л.П.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    2010 року грудня місяця «13» дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:

    Головуючого:       Лісової Г.Є.

    Суддів:     Прокопчук Л.П., Базіль Л.В.              

    при секретарі :     Зінчук Л.Ю.

    з участю прокурора:     Пуляєва І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою прокурора Дніпровського району м.Херсона на рішення Дніпровського районного суду м.Херсона від 30 листопада 2007 року у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання на території України, -

В С Т А Н О В И Л А :

13 листопада 2007 року заявник ОСОБА_1 звернувся з заявою про встановлення факту проживання на території України з 1988 року постійно, посилаючись на те, що згідно з Міжурядовою угодою від 02 квітня 1981 року про направлення та прийом в’єтнамських громадян на професійне навчання та роботу на підприємствах та в організаціях СРСР він з 20 червня 1988 року почав працювати на Одеському виробничому взуттєвому об’єднанні ім.Жовтневої революції , нині ВАТ «Альбатрос».

З 12 вересня 1990 року у зв’язку з завершенням терміну Міжурядової угоди був звільнений з вказаного підприємства, але залишився працювати в м.Одесі.

В Україні народилися його троє дітей. 07 травня 2007 року ВГІРФО ГУМВС України в Одеській області видало йому тимчасове посвідчення на постійне проживання в Україні.

В червні 2007 року разом з родиною переїхав до м.Херсона, проживає у гуртожитку за адресою АДРЕСА_1

Встановлення факту проживання на території України необхідно йому для отримання громадянства за територіальною ознакою згідно ст.8 Закону України «Про громадянство».

Рішенням Дніпровського районного суду м.Херсона від 30 листопада 2007 року заяву ОСОБА_1 задоволено.

Встановлено факт проживання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 на території України з 1988 року постійно.

Не погоджуючись з рішенням суду, прокурор Дніпровського району м.Херсона в інтересах держави подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просив його скасувати і ухвалити нове, яким у задоволенні заяви відмовити.

В судовому засіданні апеляційної інстанції представник УМВС України в Херсонській області та прокурор апеляційну скаргу підтримали з підстав, викладених у ній.

Заявник ОСОБА_1 до суду не з’явився, оскільки судова повістка йому не була вручена у зв’язку з тим, що заявник не вказав повної адреси місця свого проживання.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Із поданої ОСОБА_1 заяви про встановлення факту проживання на території України з 1988 року вбачається, що встановлення цього факту необхідне для набуття громадянства за територіальною ознакою згідно ст.8 Закону України «Про громадянство».

Частиною 1 цієї статті передбачено, що особа, яка постійно проживала до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України» або яка сама постійно проживала на інших територіях, що входили на час її постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) і є іноземцем, який подав зобов’язання припинити іноземне громадянство та подав заяву про набуття громадянства України, реєструється громадянином України.

У пункті 44 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року №215 встановлено, що у разі відсутності документів, що підтверджують факт постійного проживання особи до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України, для оформлення набуття громадянства України подається відповідне рішення суду.

На думку колегії заявником не надано доказів на підтвердження того, що він на законних підставах постійно проживав на території України з 1988 року.

Проживання на території України на законних підставах згідно зі ст.1 Закону України «Про громадянство» - це проживання в Україні іноземця чи особи без громадянства, які мають у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року відмітку про постійну чи тимчасову прописку на території України, або зареєстрували на території України свій національний паспорт, або мають посвідку на постійне чи тимчасове проживання на території України, або їм надано статус біженця чи притулок в Україні.

Із матеріалів справи вбачається, що заявник ОСОБА_1 знаходився на території України відповідно до Угоди між Урядом СРСР та Урядом Соціалістичної Республіки В’єтнам про направлення та прийняття в’єтнамських громадян на професійне навчання та роботу на підприємствах і в організаціях СРСР від 02 квітня 1981 року, а тому проживав на території України тимчасово на період роботи та після завершення мав повернутися до В’єтнаму, чого не зробив і таким чином до одержання посвідки на постійне проживання                         від 17 квітня 2006 року перебував на території України без законних підстав.

За таких обставин у суду першої інстанції не було законних підстав для встановлення факту проживання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 на території України з 1988 року постійно.

Постановлене рішення підлягає скасуванню з постановленням нового про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1.

Керуючись ст.ст.303, 307, 309 ЦПК України, колегія суддів, -

В И Р І Ш И Л А :

Апеляційну скаргу прокурора  Дніпровського району м.Херсона задовольнити.

Рішення Дніпровського районного суду м.Херсона від 30 листопада 2007 року скасувати і ухвалити нове.

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про встановлення факту проживання на території України.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і з цього ж часу може бути оскаржене в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  .

Головуючий: Г.Є.Лісова

Судді: Л.П.Прокопчук, Л.В.Базіль

Копія вірна:                                 Л.П.Прокопчук

от

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація