Апеляційний суд Кіровоградської області
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Справа № 22-12880/2010р. Головуючий у першій інстанції Куценко О.В.
Категорія 47 Доповідач Черниш Т.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2010року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
головуючого – судді Полежая В.Д.,
суддів Черниш Т.В.,
Кривохижі В.І.,
при секретарі Дімановій Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів за апеляційною скаргою відповідача на рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 6 квітня 2010 року,
в с т а н о в и л а :
В травні 2010 року ОСОБА_3 звернулась до ОСОБА_4 з зазначеним позовом, мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідач, з яким без реєстрації шлюбу проживали однією сім’єю з березня 2004року до листопада 2008року, є батьком її доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, однак матеріальної допомоги на утримання дитини, яка залишилась проживати з нею, матір’ю, не надає. Посилаючись на те, що відповідач не має постійної роботи та стабільного заробітку, просила визначити розмір аліментів в 1000 грн. щомісячно.
Кіровський районний суд м. Кіровограда рішенням від 6 квітня 2010 року позов задовольнив частково: постановив про стягнення з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої дочки аліментів в сумі 500 грн. щомісячно до повноліття дитини.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4 просив змінити рішення, зменшити розмір аліментів. Зазначав, зокрема, що суд не врахував положення ч. 1 ст. 182 СК та його, відповідача, доводи щодо неспроможності сплачувати щомісячно по 500 грн.
В судовому засіданні апеляційного суду відповідач повністю підтримав доводи апеляційної скарги, позивач їх заперечувала.
Перевіривши за матеріалами справи законність та обґрунтованість рішення суду в межах, визначених ст. 303 ЦПК України, заслухавши пояснення сторін, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Задовольняючи частково заявлені ОСОБА_3 позовні вимоги, суд першої інстанції керувався тим, що ОСОБА_4 як батько неповнолітньої ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Виходячи з того, що він не має регулярного доходу, постійного місця роботи, суд ухвалив про примусове стягнення аліментів в твердій грошовій сумі.
Обґрунтування покладеного в основу рішення суду висновку про наявність правових підстав для стягнення аліментів на утримання неповнолітньої доньки в твердій грошовій сумі повною мірою узгоджується з нормами ст.ст. 180, 184 Сімейного кодексу України, відповідає обставинам справи, наданим доказам та характеру правовідносин між сторонами.
При визначенні розміру аліментів суд врахував роз’яснення Пленуму Верховного Суду України, викладені, зокрема, в п.17 постанови від 15 травня 2006 р. №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», та положення ч. 1 статті 182 СК України, яка містить перелік найбільш вагомих обставин , що мають братися судом до уваги при визначенні розміру аліментів
Наведені в апеляційній скарзі доводи не спростовують правильного по суті і справедливого рішення. Позивач не надав переконливих доказів, які б підтверджували його неспроможність сплачувати аліменти у визначеному судом розмірі, а обставини, на які посилався, не можуть бути достатньою підставою для зменшення цього розміру.
З огляду на викладене відсутні правові підстави для задоволення апеляційної скарги і зміни в порядку ст. 309 ЦПК України оскаржуваного рішення суду першої інстанції, постановленого з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 303, п.1 ч. 1 ст. 307, ст.ст. 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 25 жовтня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді