Справа № 3-6647
2010 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 року м. Вінниця
Суддя Ленінського районного суду м. Вінниці Михайленко А.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючу в ПП «Енергетик», проживаючу за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, –
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 23.09.2010 р. біля 08.15 год. ОСОБА_1, перетинаючи проїзну частину вул. Хмельницьке шосе в м. Вінниці по нерегульованому пішохідному переходу, не переконалась у відсутності транспортних засобів, що наближаються, та небезпеки для себе та інших учасників руху, раптово вибігла на смугу руху водія автомобіля «Ваз», д.н. НОМЕР_1, ОСОБА_2, з-за транспортного засобу, що рухався в суміжній смузі руху, внаслідок чого відбувся наїзд на неї.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.
Представник ОСОБА_1 вважає, що відомості, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не відповідають дійсності, в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки порушення вимог ПДР України.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи випливає, що наїзд на пішохода ОСОБА_1 відбувся на нерегульованому пішохідному переході, при цьому ОСОБА_2 в письмових поясненнях вказав, що ОСОБА_1 вибігла з-за автомобіля, який рухався попереду в правій крайній смузі й він, розпочавши гальмування, не мав можливості попередити наїзд на пішохода.
При цьому зі змісту п. 4.10 ПДР України випливає, що перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об'єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_2 в письмових поясненнях вказав, що автомобіль рухався у суміжній правій смузі руху, посилання працівників ДАІ на порушення ОСОБА_1 п. 4.10 ПДР України безпідставні. Крім того, суд враховує, що п. 18.4 ПДР України визначено, що у разі, якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Таким чином, аналізуючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що в судовому засіданні не було доведено факту порушення пішоходом ОСОБА_1 вимог чинного ПДР України при здійсненні перетину проїзної частини по нерегульованому пішохідному переходу, а тому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 124 КУпАП – закрити, у зв'язку із відсутністю в її діях складу правопорушення.
На постанову може бути внесено протест прокурором, постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: