Справа 3-2924/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2010р. м. Сімферополь
Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
судді Корогодіної О.Е.,
при секретарі Богачові М.В.
за участю прокурора Красникова О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сімферополі справу про порушення митних правил, що надійшла від Кримської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Москва, працюючого директором «Катран Крим», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
- за ст. 339 МК України,
В С Т А Н О В И В:
12 вересня 2010 року на території ВАТ "Міжнародний аеропорт "Сімферополь" здійснювався митний контроль ручної поклажі і багажу пасажирів, що прибули авіарейсом № 461 "Стамбул - Сімферополь". Громадянин України ОСОБА_1, що слідував з Ізраїлю транзитом через Туреччину та прибув вказаним авіарейсом, самостійно обрав формою митного контролю проходження через зону спрощеного митного контролю ("зелений" коридор) і митну декларацію не заповнював, задекларувавши (шляхом вчинення дій - обрання спрощеного порядку проходження митного контролю) відсутність у нього товарів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких встановлено заборони або обмеження.
Під час митного контролю у ОСОБА_1 за допомогою рентгенапарату був виявлений 1 штик -ніж у піхвах, що знаходився у його валізі Тез ознак приховування.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення визнав в повному обсязі, пояснив, що виявлений ніж йому подарував його зять, який мешкає в Ізраїлі та у зв’язку з тим, що ним був пройдений митний контроль в ізраїльському аеропорту, він був впевнений, що штик-ніж не є забороненим предметом для ввезення на територію України, порядок переміщення ножів йому не відомий, тому просив строго не наказувати, обмежитися штрафом.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, пояснення представника Кримської митниці, дослідивши матеріали справи, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України, доведена та підтверджується протоколом про порушення митних правил № 357/60000/10 від 12 вересня 2010 року (л.с. 2), з яким він ознайомлений відповідно до ст.366 МК України та іншими матеріалами справи.
При призначенні стягнення суд враховує дані про особу правопорушника, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 326, 328, 339, 384-386, 390-393 МК України, ст.ст. 283, 284 КпАП України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 339 Митного Кодексу України.
Підвергнути ОСОБА_1 адміністративному стягненню за порушення митних правил, передбачене ст. 339 Митного Кодексу України, у вигляді штрафу в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень 00 копійок.
Повернути ОСОБА_1 вилучені предмети, а саме: штик-ніж у кількості однієї штуки та піхві з кріпленням на ремінь у кількості однієї штуки, вказаних в протоколі про порушення митних правил № 357/60000/10 від 12 вересня 2010 року (а.с.2) які знаходяться на зберіганні у Кримської митниці.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу, протест прокурора разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Суддя: