Справа № 2 - 3347/10/0502
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2010 року. Амвросіївський районний суд Донецької області
у складі: головуючого - судді Толок Ю.М.
при секретарі - Лазебник С.В.
за участю позивачки - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Амвросіївка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на навчання,
в с т а н о в и в :
08 листопада 2010 року позивач ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на навчання. На обґрунтування своїх вимог позивачка вказує, що 21 серпня 1996 року між нею та відповідачем було розірвано шлюб. Від шлюбу у них є дитина, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1. 16.11.2009 року сину виповнилося 18 років та відповідач припинив сплачувати аліменти на його користь. У 2010 році ОСОБА_5 вступив до Донецького національного університету економіки та торгівлі, денної форми навчання. Дитина потребує матеріальної допомоги. Відповідач самостійно допомоги не надає, має постійну роботу, тому має можливість допомагати сину. Просить стягнути аліменти на навчання повнолітнього сина.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 змінила позовні вимоги та просить стягнути з відповідача аліменти на навчання сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 250 гривень на місяць. Оскільки вважає, що відповідач має постійну роботу, та має можливість сплачувати аліменти на навчання.
Представник відповідача ОСОБА_3 у судовому засіданні позов визнав частково та суду показав, що відповідач має можливість сплачувати аліменти в твердій грошовій формі в розмірі 150 гривень на місяць, оскільки він сам потребує допомоги. У 2006 році у нього було виявлено онкологічне захворювання, потім він був прооперований, проходив курс лікування та реабілітації. Він є інвалідом третьої групи. Мешкає в гуртожитку, свого житла не має, він допомагає престарілій матері у якої сахарний діабет в тяжкій формі.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково та суду пояснив, що не має можливості сплачувати аліменти в тому розмірі, що просить позивачка, оскільки сам потребує допомоги у зв’язку з важким станом здоров’я. Просить стягувати аліменти на навчання сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 150 гривень на місяць.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позовні такими, що підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 190 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і в зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняться в разі припинення навчання.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач є рідним батьком ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_1. Після виповнення ОСОБА_5 18 років, він продовжує навчатися 3 курсі денної форми навчання інституту харчових виробництв Донецького університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського на платній формі навчання. У зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги. Враховуючи майновий стан сторін, суд вважає, що відповідач має можливість сплачувати позивачу аліменти на навчання в сумі 150 гривень щомісячно на його користь, починаючи з 08.11.2010 року до закінчення навчання.
На підставі ст.ст. 199, 200 СК України, керуючись ст.ст. 60, 212, 213, 214, 215, 294 та 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця смт. Войковський Амвросіївського району Донецької області на користь ОСОБА_1, аліменти на навчання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно по 150 (сто п’ятдесят) гривень, починаючи з 08.11.2010 року до закінчення навчання або до досягнення двадцяти трирічного віку чи зміни матеріального стану сторін.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 (п'ятдесяти однієї) гр. на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (ста двадцяти) грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: