Судове рішення #12788502

                                            Справа 2а- 1765 /2010    

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И

    11 листопада   2010 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:

                головуючого судді Костюкова Д.Г.

розглянувши у письмовому провадженні у м. Краматорську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок та виплату соціального підвищення як «дитині війни», -

                                                                          В С Т А Н О В И В:    

     Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФУ у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок та виплату соціального підвищення як «дитині війни» за період з 01.01.2007 року по 30.07.2010 року.

            Ухвалою Краматорського міського суду від 11 .11.2010  року адміністративний позов в частині визнання дій неправомірними, зобов’язання провести перерахунок та виплату соціального підвищення як «дитині війни» за період з 01.01.2007 року по 22.03.2010 року було залишено без розгляду , тому судовий розгляд здійснюється за період з 23.03.2010 року по 30.07.2010 року.

             Згідно позову,  ОСОБА_1 має статус «дитини війни», у зв’язку з чим відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» йому повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Вважає, що при нарахуванні такої допомоги відповідач повинен враховувати положення законів України про Державний бюджет України на відповідні роки та Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року та від 22.05.2008 року, яким поновлена дія ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходити з відповідності мінімальної пенсії за віком розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законами про держбюджет. З огляду на те, що відповідач проводить виплату соціальної допомоги в менших сумах, просить визнати бездіяльність відповідача неправомірною, зобов’язавши останнього провести перерахунок, нарахування та виплату щомісячної соціальної допомоги як «дитині війни» за період з 23.03.2010 року по 30.07.2010 року.

    У судове засідання позивач  ОСОБА_1   не з’явився, надав заяву про слухання справи у її відсутність, на позові наполягає.

У судове засідання представник відповідача УПФУ у м. Краматорську не з’явився, але надав до суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність.

Згідно письмових заперечень відповідача, позивач ОСОБА_1  не має статусу «дитина війни», оскільки вона отримує підвищення до пенсії як подружжя померлого інваліда війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» . На підставі наведеного, УПФУ у м. Краматорську вважає позовні вимоги необґрунтованими. Просить в позові відмовити.

    Суд, дослідивши вимоги та обґрунтування позову, доводи заперечень, надані докази, вважає, що позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

    Відповідно до ч.3 ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого Законом.

Відповідно до ст.6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком. Тобто ст.6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачена надбавка дітям війни, крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Судом встановлено, що позивачка   ОСОБА_1 н ародилася ІНФОРМАЦІЯ_1  року, вона є пенсіонеркою і отримує пенсію за віком. Будь яких доказів на підтвердження свого правового статусу «дитини війни» позивачкою не надано.

Як вбачається з письмових заперечень представника відповідача, позивачка  має статус учасника війни . У зв*язку з чим, відповідно до розпорядження про перерахунок пенсії, позивачка отримує підвищення до пенсії як учасник війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Згідно з ч.2 ст.6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Таким чином, позивачка  ОСОБА_1 має інший статус та не має права оскаржувати недоотриману надбавку «дітям війни», оскільки вона її взагалі не отримує.

    На підставі наведеного суд вважає позов необґрунтованим, і в його задоволенні треба відмовити.

    Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212, 214 ЦПК України, ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" , Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», суд –

П О С Т А Н О В И В:

    В задоволенні позову ОСОБА_1   до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання дій неправомірними, зобов’язання провести перерахунок, нарахування та виплату соціального підвищення як «дитині війни» - відмовити.

    Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя

Постанова ухвалена та надрукована в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.

Суддя

Суддяпідпис

Постанова набрала законної сили                       2010 року.

З оригіналом згідно.

Суддя Краматорського міського суду                                                                                                    Д.Г. Костюков

Секретар

Суддяпідпис

Постанова набрала законної сили                       2010 року.

З оригіналом згідно.

Суддя Краматорського міського суду                                                                                                                     Д.Г. Костюков

Секретар

Суддя

Постанова ухвалена та надрукована в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація