Судове рішення #12788335

Справа № 2а-609/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2010 року Суддя Дебальцевського міського суду Акімченко Ю.П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Дебальцевому про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України  у здійсненні перерахунку пенсії та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України  у здійсненні перерахунку пенсії та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2009 року.

В обґрунтування позову зазначає, що з 30 листопада 2006 року вона є одержувачем пенсії за віком, призначеної їй згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року. Після призначення їй пенсії за віком вона продовжувала працювати, у зв’язку з чим у неї  виникло право на перерахунок пенсії, виходячи із середньої заробітної плати працівників зайнятих в галузях економіки України на 2008 рік.  Вона зверталася до відповідача 12 січня  2009 року  з заявою про проведення перерахунку призначеної їй пенсії за віком, виходячи із розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2008 рік (1573 гривні 99 копійок). Однак відповідач здійснив такий перерахунок, але виходячи із заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік (1197 гривень 91 копійка). Вважає, що відповідач порушив їй права на перерахування пенсії із застосуванням показника заробітної плати за 2008 рік у розмірі 1573 гривні 99 копійок.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, і надала суду пояснення, що відповідають змісту позовної заяви. Крім того, вона пояснила, що пропустила строк звернення до аідміністративного суду через свою правову необізнаність, так як була впевнена, що пенсійний фонд не може неправильно нараховувати пенсію. Про порушення своїх прав вона дізналася у вересні 2010 року із засобів масової інформації.

Представник відповідача – Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцевому  Донецької області в судове засідання  не з’явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутності  та   заперечення проти задоволення  позовних  вимог.  

 У своїх запереченнях посилається на те, що  позивач отримує пенсію за віком у відповідності до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Після призначення пенсії позивачка   ОСОБА_1 продовжувала працювати та зверталася до управління 12 січня  2009 року  за перерахунком пенсії, згідно ст.42 Закону з урахуванням додаткового страхового стажу та заробітку.

Перерахунок пенсії був здійснено з 01.01.2009 року. Для перерахунку пенсії була застосована середня заробітна плата робітників, зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік, яка становить 1197 гривень 97 копійок.

При призначенні пенсії у 2009 році  застосовується показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2008 рік (1573 гривні 99 копійок), як це визначено підпунктом другим пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян". Частиною четвертою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (зі змінами, внесеними Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України") було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. зміни, що були внесені до статей 40,42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані не конституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.

У зв'язку з цим, перерахунки пенсій проводяться відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

До законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) з середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2008 році відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому  на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 гри.). Наполягала на відмові в задоволенні позову.

Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом 05.10.2010 року .

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновленння строку, про що потановляється ухвала.

Як на причину пропуску строку звернення до аідімінстративного суду позивачка посилається на свою правову необізнаність.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач знав про розмір своєї пенсії, оскільки отримує її щомісячно. З позовної заяви вбачається, що позивачу стало відомо про поушення його прав у січні 2009 року, з приводу чого вона зверталася до Пенсійного фонду із заявою про здійснення перерахунку пенсії. Тому суд вважає, що позивач пропустив строк звернення до аідімінстративного суду без поважних причин, отже адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99, 100 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Дебальцевому про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України  у здійсненні перерахунку пенсії та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії за віком, виходячи із середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2008 рік, - залишити без розгляду через пропущення строку звернення до адміністративного суду.  

Постанова вступає в законну силу через 10 днів після її проголошення, якщо не було подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання такої заяви, якщо протягом цього строку не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі до  апеляційного суду Донецької області через Дебальцевський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

 Суддя Дебальцевського

 міського суду                                                           Ю. П. Акімченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація