ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-а-2835/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(у порядку скороченого провадження)
1. грудня 2010 року 09.15 год.
Ладижинський міський суд Вінницької області у складі головуючого судді Дернової В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом і просив визнати неправомірними дії відповідача щодо нарахування та виплати підвищення до пенсії не у відповідності з вимогами ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити підвищення до пенсії як дитині війни у відповідності до чинного законодавства.
Відповідач одержав копію ухвали про відкриття скороченого провадження та копію позовної заяви та доданих до неї документів 10.12.2010 року , про що свідчить підпис у розносній книзі. Письмового заперечення або заяви про визнання позову відповідачем станом на 23.12.2010 року до суду не подано.
Дослідивши докази та давши їм належну правову оцінку, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено право дитини війни на підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 зміни, внесені Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» були визнані неконституційними і втратили чинність. Аналогічна позиція з даного питання була висловлена і у Рішенні Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007.
Ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Згідно ст. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум», прожитковий мінімум застосовується, зокрема, для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат, виходячи з вимог Конституції України та законів України.
Згідно ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивача та управління Пенсійного фонду України звільнено від сплати судового збору (державного мита).
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 9, ст. ст. 94, 99-100, 158-163, 1832 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 не у відповідності зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області здійснити перерахунок ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком, розмір якої встановлений ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 01.06.2010 року та виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією.
Постанову суду допустити до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.
Суддя: (підпис)
З оригіналом вірно.
Суддя Ладижинського міського суду В.В. Дернова