Судове рішення #12787248

                                            №2-6487/09р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

09 листопада 2010 року                                                                                           м.Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя  Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді – Кагітіної І.В.,

при секретарі –          Якушевій Г-М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Сімферопольської міської ради до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та відшкодування збитків, -

встановив:

Сімферопольська міська рада в особі Сімферопольського міського голови Бабенка Г.О. звернулась із позовом до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятої ділянки, орієнтованою площею 0,04 га, розташованої в районі загальноосвітньої школи №42 по АДРЕСА_1, шляхом зносу бетонного паркану та  відшкодування збитків у розмірі 3 231,11 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачка без правових підстав займає земельну ділянку, що підтверджується матеріалами перевірки дотримання вимог земельного законодавства Держземінспекції. На підставі викладеного, позивач просить задовольнити позовні вимоги.

У судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву про розгляд справи у їх відсутність, позов підтримав у повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений за місцем реєстрації.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, з’ясував наступні обставини по справі.

Судовим розглядом встановлено, що під час перевірки виконання вимог земельного законодавства спеціалістами Держземінспекції АР Крим 27.05.2010 року було виявлено факт самовільного зайняття земельної ділянки площею 0,004 га, розташованої в районі загальноосвітньої школи №42 по АДРЕСА_1 із влаштуванням бетонного паркану, про що свідчить Акт №241 від 27.05.2010р. (а.с. 5)

Зі змісту Акту обстеження земельної ділянки від 27.05.2010 року убачається, що будь-які документи на право власності або користування зазначеною земельною ділянкою за ОСОБА_1 не оформлені (а.с.14-15).

У зв’язку з цим у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення від 31.05.2010 року № 001049 за ст. 53-1 КУпАП та була прийнята постанова від 31.05.2010 року про притягнення її до адміністративної відповідальності (а.с. 8-11).

З метою усунення порушень земельного законодавства ОСОБА_1 було видано припис №001070 від 31.05.2010 року з вимогою усунути порушення земельного законодавства (а.с. 12-13).

На сьогодні зазначений припис відповідачем не виконано, порушення не усунуті, самовільно зайнята земельна ділянка не звільнена.

Таким чином ОСОБА_1 без отримання встановленого законодавством дозволу на будівництво, звела бетонний паркан, незаконно зайнявши при цьому земельну ділянку площею 0,04 га в районі загальноосвітньої школи №42 по АДРЕСА_1

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» суб'єктом права власності на землі державної власності є держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади. Суб'єктами права власності на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.

Зі змісту ст. 125 ЗК України убачається, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

У ст. 1 Закону України  «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Як вбачається із матеріалів справи відповідачка не має відповідних документів, щоб посвідчували би її право на земельну ділянку, що встановлено під час проведення зазначеної перевірки Держземінспекції, а тому вона не має права будь – як використовувати спірну ділянку, оскільки самоправно її займає.

Забудова споруди (бетонного паркану) відповідачем свідчить про фактичне використання не наданої йому спірної земельної ділянки.

 Відповідно до  ч. 2 та ч. 3 ст. 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, у тому числі  шляхом: відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав,  відшкодування заподіяних збитків;

Згідно  зі ст. 212 ЗК України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.

З огляду на викладене, судовим розглядом встановлено, що відповідачка самовільно збудувала на земельній ділянці, яка належить міській раді, споруду (бетонний  паркан), яка повинна бути знесена з земельної ділянки за її  рахунок.

Окрім цього на користь Сімферопольської міської Ради підлягає відшкодуванню зюитки, спричинені самовільним зайняттям земельної ділянки у розмірі 3 231,11 грн.

Розрахунок розміру шкоди, проведений у відповідності до Постанови  Кабінет Міністрів України N 963, 25.07.2007р. «Про затвердження Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу», сумніву не викликає та прийнятий судом як належний доказ.

На підставі вищевикладеного, відповідно до ст.ст. 12, 125, 152, 212 Земельного Кодексу України, ст.1 Закону України «Про державний контроль за використання та охороною земель», Постанови Кабінету Міністрів України N 963 від 25.07.2007р. «Про затвердження Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу», керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212 – 215, 224 - 233 ЦПК України, суд

вирішив:

 Позовну заяву Сімферопольської міської Ради  - задовольнити.

Зобов’язати ОСОБА_1 за власний рахунок звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,04 га., що розташована у районі загальноосвітньої школи №42 по АДРЕСА_1, шляхом зносу бетонного паркану.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Сімферопольської міської Ради шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділян ки площею 0,04 га., що розташована у районі загальноосвітньої школи №42 по АДРЕСА_1, у розмірі 3231,11 (три тисячі двісті тридцять одна) гривня 11 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави  судовий збір у розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Сімферопольської міської Ради витрати  на  інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37(тридцять сім) гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК  шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація