Судове рішення #12784145

Справа № 2-974/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

20.12.2010 р.             Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого – судді С.М. Дєдова,

при секретарі – Н.М. Отрошко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів стягуваних на утримання дитини, -

Встановив:

12.11.2010 р. до суду заявлено цей позов.

Під час розгляду справи позивачка вимоги позову підтримала, просила щомісячно стягувати з відповідача на її користь на утримання їхнього неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в твердій грошовій сумі 350 грн. з моменту набрання рішенням законної сили до повноліття сина та судові витрати пов’язані з отриманням юридичної допомоги з огляду на те, що за виконавчим листом Гайсинського районного суду №2-193/10 з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 щомісячно стягуються аліменти в розмірі 250 грн., з моменту прийняття попереднього рішення про стягнення з відповідача аліментів суттєво збільшилися витрати на утримання сина та змінився розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і стягуваних з нього аліментів на утримання їх спільного сина їй не вистачає.

Відповідач вимоги позову не визнав і пояснив, що з моменту прийняття попереднього рішення про стягнення з нього аліментів його дохід не змінився, він не працює, доглядає свою матір похилого віку яка часто хворіє.

З’ясувавши позиції сторін та дослідивши матеріали справи, суд визнає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких міркувань.

Доведено, що за виконавчим листом Гайсинського районного суду №2-193/10 з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 щомісячно на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 стягуються аліменти в розмірі 250 грн., з моменту прийняття попереднього рішення про стягнення з відповідача аліментів змінився розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і стягуваних з відповідача аліментів на утримання їх спільного сина позивачці не вистачає, що порушує права неповнолітньої дитини; відповідач постійного місця роботи і доходу немає, належних доказів про інший розмір доходу відповідача позивачка не надала.

Зазначені правовідносини регулюються ст. ст. 180, 181 п.3, 182 ч.2, 184, 192 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; при ухилянні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей стягуються з них за рішенням суду; мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; суд може визначити розмір аліментів у визначеній судом твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід; за рішенням суду визначений судом розмір аліментів може бути згодом зменшено у разі зміни матеріального становища, зокрема, платника аліментів.

Оскільки, стягуваних за виконавчим листом Гайсинського районного суду №2-193/10 аліментів в розмірі 250 грн. на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачці не вистачає, з моменту прийняття попереднього рішення про стягнення з відповідача аліментів змінився розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що порушує права неповнолітнього, позивач постійного місця роботи і доходу не має, але за законом зобов’язаний сплачувати аліменти на утримання дитини неменше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то суд визнає за необхідне змінити розмір стягуваних з ОСОБА_2 аліментів і щомісячно стягувати з нього аліменти в твердій грошовій сумі 288 грн., починаючи з дня набрання цим рішенням законної сили і до досягнення повноліття дитиною, - в примусовому порядку; при цьому суд зауважує, що такий розмір стягуваних аліментів не суперечитиме чинному законодавству, інтересам позивачки, відповідача та неповнолітньої дитини.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивачки необхідно стягнути 100 грн. витрат на правову допомогу, на користь держави  51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Висновки суду, крім пояснень учасників розгляду справи, підтверджуються ще й такими доказами:

-   копією Виконавчого листа Гайсинського районного суду №2-193/10, з якого видно, що з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 щомісячно на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 стягуються аліменти в розмірі 250 грн. (а.с.16);

-   копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, з якого видно, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.15);

-   довідкою виконкому Михайлівської сільської ради №782 від 16.11.2010 року, з якої видно, що ОСОБА_2 з 20.12.2007 року постійного місця роботи не має (а.с.24).

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити частково.

Змінити розмір стягуваних з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя с. Михайлівка Гайсинського району Вінницької області, непрацюючого на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки с. Михайлівка Гайсинського району Вінницької області, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за виконавчим листом №2-193/10, виданим Гайсинським районним судом 24.02.2010 р., і стягувати з нього аліменти в твердій грошовій сумі 288 грн. щомісячно, починаючи з дня набрання цим рішенням законної сили і до досягнення повноліття дитини.

Виконавчий лист №2-193/10, виданий Гайсинським районним судом 24.02.2010 р., повернути без виконання до Гайсинського районного суду.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати - 100 грн. за надання правової допомоги.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене сторонами протягом десяти днів до апеляційного суду Вінницької області, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку, проте в частині стягнення аліментів за один місяць допускається до негайного виконання..

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація