Судове рішення #12781687

                                                                                              Справа № 2-2052/10

                                                             

Р І Ш Е Н Н Я

 І м е н е м     У к р а ї н и

 23  грудня 2010 року                                                              м. Вінниця

        Староміський районний суд м. Вінниці в складі:

головуючого  судді                                                                     Олійника О.М.

при секретарі                                                                           Творун М.О.

з участю позивача                                                                   ОСОБА_1

та відповідача                                                                          ОСОБА_2

розглянув у  відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Вінницької міської ради про визначення  додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -  

                                         в с т а н о в и в :

        ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, Вінницької міської ради про визначення  додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_4 Після його смерті відкрилась спадщина на будинок, що розташований в АДРЕСА_1, автомобіль «ВАЗ-2103» та грошові вклади в ощадбанках м. Вінниці. На спадкове майно ОСОБА_4 залишив заповіт, відповідно до якого все своє майно залишив в рівних частках їй та ОСОБА_2 Шестимісячний строк для прийняття спадщини вона пропустила через юридичну необізнаність та хворобу - гіпотеріоз, від якої вона лікується протягом 10 років в ендокринологічному центрі, яка ускладнилася після смерті батька. На фоні цього у вересні 2010р. вона перенесла операцію і довгий час не могла звернутись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Крім того, ОСОБА_2 спадщину не прийняла та не бажає цього робити, осіб, які мали б право на обов’язкову частину спадкового майна її батька – немає.  Тому вважає, що з поважних причин пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини.

      В судовому засіданні ОСОБА_1 збільшила позовні вимоги, просила  суд визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини – два місяці.

     Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала. Просила надати строк позивачці для подачі заяви про прийняття спадщини.

    Представник відповідача Вінницької міської ради в судове засідання не з’явився, хоча повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи, про що свідчить розписка про одержання судової повістки про виклик у суд.

    Вислухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд прийшов до висновку що позов обґрунтований та підлягає до задоволення.    

    Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації смертей зроблено запис №1002 від 19.04.2010р.

     Як вбачається з заповіту ОСОБА_4 від 10.02.2006р., посвідченого приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Курановою О.О., все своє майно він заповідав ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частках кожній.

    Згідно технічного паспорту на автомобіль «ВАЗ-2103», 1979р.в., д/н   НОМЕР_2, НОМЕР_3, власником вказаного автомобіля є ОСОБА_4

         Як зазначено в ощадній книжці, на ім’я ОСОБА_4 здійснено вклад у філіалі № 020 Замостянського відділення м. Вінниці.  

     З даних КП «ВМБТІ» вбачається, що станом на 11.11.2010р., будинок №24(16)по пров. Люблінський в м. Вінниці зареєстрований за ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право приватної власності на будівлі №512 від 13.08.1964р.

    Відповідно до ряду медичних документів (виписка ультразвукового дослідження, направлення на патологогістологічне дослідження, протокол УЗД органів малого тазу, медична виписка), наданих позивачкою, вона тривалий період проходила лікування у ендокринологічному центрі та інших медичних закладах.

     Оскільки на майно, належне ОСОБА_4, складено заповіт, тому відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

     Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

     Як передбачено положенням ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Таким чином, оскільки позивачка є спадкоємицею за заповітом, однак в силу вищевказаних обставин вчасно не подала заяву про прийняття спадщини після смерті батька, інша спадкоємиця за заповітом – відповідачка по справі, позов визнала, тому суд приходить до висновку, що причина, вказана позивачкою, підтверджена належними доказами і визнається судом поважною, а строком, достатнім для подачі заяви про прийняття спадщини, буде строк в  два місяці.  

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст.1223, 1268, 1272 ЦК України, ст. ст. 5, 8, 10, 11, 57, 60, 209, 212, 214, 215, 218  ЦПК України, суд, -

                                                    в и р і ш и в :  

      Позов задовольнити.

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк –  два місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її батька ОСОБА_4, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Строк рахувати з моменту набуття рішенням законної сили.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

      Повний текст рішення суду виготовлено 27.12.2010р.

         Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація