Справа № 2-4738/10
УХВАЛА
20 вересня 2010 року Суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим ОСОБА_1 розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій відповідача протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИВ:
16 вересня 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом в порядку цивільного судочинства до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та зобов’язати зробити перерахунок пенсії у період з 01 жовтня 2009 рік по теперішній час.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України компетенція судів загальної юрисдикції поширюється на спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Рішенням Конституційного суду України від 09 вересня 2010 року, яке набрало чинності 09 вересня 2010 року, у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення, таким чином п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України визнано не конституційною, а спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них розглядаються в порядку адміністративного судочинства.
На підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкриті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в суді в порядку цивільного судочинства.
Приймаючи до уваги наведене, зазначений спір не може бути розглянутий за правилами цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 повинно бути відмовлено, оскільки даний цивільний позов не належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись Рішенням Конституційного суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010, Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, ст. ст. 122, 209, 210, 294 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження по цивільній справі за її позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій відповідача протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: