Судове рішення #12778009

                                                                                                  Справа № 6-171/10(1-42/05)

                                                                     УХВАЛА

                                                            ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2010 року                                                                                     м. Сімферополь

Залізничний районний суд  м. Сімферополя АР Крим у складі:

Головуючого -   Корогодіної О.Е.,

При секретарі –  Амірасланові Р.Т.

розглянувши  подання державного виконавця Київського ВДВС Сімферопольського ГУЮ Іванова В.А. про тимчасове обмеження  в праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу ОСОБА_2,

                                                            В С Т А Н О В И В:  

      Державний виконавець Київського ВДВС  Сімферопольського ГУЮ Іванова В.А.   звернувся до суду з поданням про вирішення питання про тимчасове обмеження  в праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу ОСОБА_2, мотивуючи свої вимоги, викладеними в заяві.

Позивач та відповідач повідомлені належним чином, на судове засідання не з'явились, ніяких повідомлень про причин неявки сторін до суду не надходило.

Суд, вивчивши матеріали заяви,  дослідивши матеріали кримінальної справи № 1-42/05 за обвинуваченням ОСОБА_2 у скоєнні злочину, передбаченому ч. 1,3 ст. 358, ч. 2 ст. 190 КК України, вважає, що  заява не підлягає задоволенню за наступними підставами.  

Вироком Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 15 грудня 2004 року ОСОБА_2 була визнана винною у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 190 КК України та призначено покарання. Також з ОСОБА_2 стягнуто на користь КРУ ЗАТ КБ «Приватбанк» суму в розмірі 4966 гривень та солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з ОСОБА_2 на користь НІЕКЦ при ГУ МВС України в АР Крим стягнута сума в розмірі 1194 гривень 36 копійок.

Відповідно до статті 33 Конституції України - кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір, місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений  права в будь-який час повернутися в Україну.

    Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір  місця проживання в Україні» «- громадянам України, а також іноземцям та особам без  громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода  пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які  встановлені законом. Реєстрація місця проживання  чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

    Закон України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (зі змінами) регулює порядок здійснення права громадян на виїзд з України і в’їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв’язання спорів  у цій сфері.

            Зазначеним Законом не передбачено за ухвалою суду  тимчасове обмеження виїзду за кордон боржника у виконавчому провадженні до виконання рішення суду.

            Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України, врегульований порядок та випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України.

            Пунктом 4 ч. 1 ст. 17 КАС України встановлено, що на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом поширюється компетенція адміністративних судів.

            Таким чином, у справі виник спір за зверненням суб’єкта владних повноважень  із приводу реалізації наданих йому законом функцій та у випадку, який установлено законом, розгляд  проводиться за правилами адміністративного  судочинства,  тому зазначена справа  не підлягає розгляду в порядку виконання рішення суду.      

            На підставі вищевказаного, ст.. 33 Конституції України, Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір  місця проживання в Україні», Закону України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»,  керуючись ст. 5 Закону України „Про виконавче провадження”, -

                                                            П О С Т А Н О В И Л:

В задоволенні подання державного виконавця Київського ВДВС Сімферопольського ГУЮ Іванова В.А. про тимчасове обмеження  в праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу ОСОБА_2 – відмовити.

Роз’яснити  державному виконавцю Київського ВДВС Сімферопольського ГУЮ Іванова В.А. право на звернення з належно оформленим позовом в порядку адміністративного  судочинства до компетентного адміністративного суду.  

           Ухвала  оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суд у .

    Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація