Справа № 2-к-6/2010
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Ратне 17 грудня 2010 року
Ратнівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Ляха В.І.
за участю секретаря Омелько Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ратне клопотання Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) (Шелл Іст Юроп Компані Лімітед) про визнання та звернення до виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово- промисловій палаті України від 05 березня 2009 року, що підлягає примусовому виконанню,
В С Т А Н О В И В :
Компанія Shell East Evrope Compani Ltd. звернулась до суду з вказаним клопотанням, посилаючись на те, що 05 березня 2009 року рішенням Міжнародного комерційного арбітражного суду Торгово-промисловій палаті України, після розгляду справи за позовом Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) до приватного підприємства «Профіт» (Україна), було винесено арбітражне рішення.
Даним рішенням ПП «Профіт» було зобов’язано негайно після його отримання сплатити на користь Shell East Evrope Compani Ltd.: суму основного боргу в розмірі 7 951,93 євро; та суму витрат по сплаті арбітражного збору в розмірі 1 360,66 євро, всього разом 9 312, 59 євро.
Рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 5 березня 2009 року набрало законної сили з часу винесення відповідно довідки № 1120/14-6 від 09 квітня 2009 року.
У довідці зазначено, що Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України підтверджує, що арбітражне рішення у справі АС № 221у/2008 за позовом Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) до Приватного підприємства «Профіт» (Україна) від 05 березня 2009 року про стягнення 9 312,59 євро згідно із ст. 32 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» є остаточним, набрало чинності з моменту підприсання арбітрами – 05 березня 2009 року, відповідно, і підлягає виконанню у відповідності із ст. 35 закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж».
Представник сторони, проти якої постановлено рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 05 березня 2009 року безпосередньо не брав участь у судовому процесі, про що вказано в арбітражному рішенні Міжнародного комерційного арбітражного суду.
Про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення судового засідання, про вручення відповідачу окремого арбітражного рішення та арбітражного рішення свідчать завірені ксерокопії повідомлень.
Добровільно рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду від 05 березня 2009 року не було виконано боржником.
Будучи належним чином повідомленими про час та місце слухання справи, сторони в судове засідання не прибули.
Суд, розглянувши клопотання та подані документи, прийшов до такого висновку.
Статтею 35 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» встановлено, що арбітражне рішення, незалежно від того, в якій країні воно було винесено, визнається обов'язковим і при поданні до компетентного суду письмового клопотання виконується з урахуванням цієї статті та статті 36 передбачаючої підстави для відмови у визнанні або у виконанні арбітражного рішення.
Процедура визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні регламентована РозділомVІІІ Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно ст. 390 ЦПК України, рішення іноземного суду визнається та виконується в Україні, якщо його визнання та виконання передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності за домовленістю ad hoc з іноземною державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні.
Відповідно до ст. 391 ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред'явлено до примусово виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред'явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.
Згідно ст. 392 ЦПК України питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду на клопотання стягувача розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходження боржника.
Оцінюючи докази, які були досліджені судом у судовому засіданні у їх сукупності, враховуючи, що рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті від 05.03.2009 року у справі АС № 221у/2008 ( за позовом Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) до Приватного підприємства «Профіт» (Україна) є остаточним, що вбачається зі змісту самого рішення, сторони, стосовно яких постановлено рішення були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, що зазначено у самому рішенні, підстави для відмови у виконанні арбітражного рішення не встановлені, а тому суд вважає за можливе задовольнити клопотання стягувача про визнання та звернення рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово- промисловій палаті України від 05.03.2009 року у справі за позовом Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) до приватного підприємства «Профіт» (Україна) до виконання в Україні, надавши дозвіл на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово- промисловій палаті України від 05.03.2009 року у справі № 221у/2008.
Частиною 8 ст. 395 ЦПК України визначено, якщо в рішенні іноземного суду суму стягнення зазначення іноземній валюті, суд, який розглядає це клопотання, визначає суму в національній валюті за курсом Національному банку України на день постановлення ухвали.
Станом на 17.12.2010 року офіційний курс гривні до євро, встановлений Національним банком України, дорівнює 1054,2081 гривень за 100 євро.
Таким чином, 9 312,59 євро на день постановлення ухвали еквівалентно 98 174 грн. за офіційним курсом Національного банку України.
Керуючись ст. 35 Закону України « Про міжнародний комерційний арбітраж», ст. ст. 10, 11,208-210,390,392,395 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) (Шелл Іст Юроп Компані Лімітед) про визнання і виконання арбітражного рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово- промисловій палаті України від 05 березня 2009 року задовольнити.
Визнати рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово- промисловій палаті України від 05.03.2009 року у справі № 221у/2008 за позовом Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) до Приватного підприємства «Профіт» (Україна) про стягнення вартості отриманих по постачанню з використанням карти ЄВРОShell та відшкодування витрат по сплаті арбітражного збору.
Надати дозвіл про примусове виконання в Україні рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 05 березня 2009 року у справі Shell East Evrope Compani Ltd. (Великобританія) до Приватного підприємства «Профіт» (Україна) про стягнення з приватного підприємства «Профіт» (Україна) 7951,93 євро заборгованості по сплаті вартості отриманих послуг по постачанню з використанням карти ЄВРОShell, та 1360,66 євро відшкодування витрат по сплаті арбітражного збору, а всього 9312,59 євро, що на день постановлення ухвали еквівалентно 98 174,08 грн. за офіційним курсом Національного банку України.
Стягнути з приватного підприємства «Профіт» витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в Ратнівському районному суду Волинської області, у розмірі 60 грн..
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ратнівський районний суд на протязі п’яти днів з дня отримання ухвали.
Головуючий підпис Лях В.І.
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду Лях В.І.