Справа № 10-416/10 Головуючий в 1 інстанції Сівчук А.С.
ст. 204 ч.2, 216 ч.1 КК України Доповідач Матат О.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 28 грудня 2010 року.
Колегія суддів судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Волинської області в складі:
Головуючого Матата О.В.,
суддів Силки Г.І., Міліщука С.Л.,
з участю прокурора Кухарука В.В.,
скаржника ОСОБА_1,
представника скаржника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за апеляцією ОСОБА_1 на постанову судді Луцького міськрайонного суду від 10 грудня 2010 року, якою залишено без задоволення його скаргу на постанову слідчого з ОВС слідчого відділу податкової міліції ДПА у Волинській області Стамбульського Д.С. від 10 вересня 2010 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ "Ровес" ОСОБА_1 за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.204 та ч.1 ст.216 КК України,
В С Т А Н О В И Л А :
Зазначеною постановою судді залишено без задоволення скаргу ОСОБА_1 на постанову про порушення щодо нього кримінальної справи.
З таким судовим рішенням скаржник не погоджується. В апеляції він просить скасувати постанову судді і постанову про порушення щодо нього кримінальної справи. Він посилається на те, що на час порушення кримінальної справи, а саме з 1.09.2010 року, він вже не був директором ТОВ "Ровес" і під час очолювання ним товариства воно діяло у законному режимі.
Вислухавши доповідача, який виклав суть оскаржених постанов і доводи апеляції, скаржника і його представника, які підтримали апеляцію, прокурора який заперечував проти задоволення апеляції, перевіривши доводи апеляції, колегія суддів приходить до висновку про необхідність залишення її без задоволення і постанови суду – без зміни.
Згідно ст. 98 КПК України при наявності приводів і підстав, зазначених у статті 97 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави порушення справи, статтю кримінального закону, за якою порушується справа, а також подальше її спрямування.
Згідно ст. 94 КПК України приводами до порушення кримінальної справи є: заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян; безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину. Справа може бути порушена у тих випадках, коли є достатні дані , які вказують на наявність ознак злочину.
З матеріалів справи убачається, що приводом для порушення кримінальної справи відповідно до п. 5 ч.1 ст. 94 КПК України стало безпосереднє виявлення слідчим в ході розслідування іншої кримінальної справи ознак злочину в діях ОСОБА_1, саме як директора товариства "Ровес". У своїй постанові слідчий навів і приводи, і підстави для порушення кримінальної справи
Доводи скаржника, які наведені у його скарзі та в апеляції як докази правильності його правової позиції, підлягають перевірці й оцінці в ході розслідування справи, а також у суді під час розгляду справи по суті, проте вони не можуть піддаватися оцінці судом на стадії порушення кримінальної справи /досудового її розгляду/, а скаржник як у скарзі, так і в апеляції вдається саме до оцінки доказів.
Кримінальна справа була порушена компетентною особою та у встановленому у ст. 98 КПК України порядку, при наявності для цього приводів і підстав.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляцію ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду від 10 грудня 2010 року за його скаргою – без зміни.
Головуючий: /підпис/ Матат О.В.
Судді: /підписи/ Силка Г.І., Міліщук С.Л.
Згідно оригіналу.
Суддя Апеляційного суду
Волинської області Матат О.В.