Справа № 2-926/2010р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
3 листопада 2010 року Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Заярного А.М.,
секретаря Буга Р.М.,
з участю: прокурора Бобир Д.Л.,
представника позивача Онофрійчук Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах Спілки (об’єднання) громадян – співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району до Товариства з обмеженою відповідальністю «РФС Україна ЛТД» про стягнення заборгованості з орендної плати за користування майном та розірвання договору оренди,
в с т а н о в и в:
Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах Спілки (об’єднання) громадян – співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району звернувся до суду з цим позовом, який аргументував тим, що згідно договору оренди від 08.10.2008 року, укладеного між співвласниками майна, що належить їм на праві спільної часткової власності, в особі голови комітету ОСОБА_2 та ТОВ «РФС Україна ЛТД» м. Київ, надано в оренду ТОВ «РФС України ЛТД» строком на 5 років основні засоби.
Відповідно до п. 2.2. Договору, загальна вартість основних засобів, які передаються в оренду становить 1011395,00 грн.; п. 4.1. орендна плата є платежем, який підприємство сплачує співвласникам майна безпосередньо за користування основними засобами; п. 4.2. за користування основними засобами кожному співвласнику майна підприємство щорічно сплачує орендну плату в розмірі 2,5% вартості засобів, які безпосередньо розподіляються між співвласниками відповідно до частки кожного з них у спільному майні і виплачується кожному із співвласників; п. 4.4. виплату орендної плати підприємство зобов’язується здійснювати у трьохмісячний термін після спливу кожного року від дати підписання договору; 3.1. обов’язки підприємства, в т.ч. своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.
ТОВ «РФС Україна ЛТД» вищевказані умови договору та взяті за ним обов’язки не виконує, орендну плату взагалі не сплачувало, у зв’язку з чим виникла заборгованість перед співвласниками майна, тобто позивачем.
У зв’язку з порушенням ТОВ «РФС Україна ЛТД» умов укладеного договору щодо своєчасної сплати орендної плати, позивач просить с тягнути з ТОВ «РФС Україна ЛТД» на користь Спілки (об’єднання) громадян – співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району Вінницької області заборгованість за користування основними засобами співвласників майна в сумі 25285 грн.; розірвати договір оренди від 08.10.2008 року, укладеного між Спілкою співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району Вінницької області, що на лежить їм на праві спільної часткової власності, в особі голови комітету ОСОБА_3 та ТОВ «РФС Україна ЛТД», зареєстрованого в Лисогірській сільській раді 15 жовтня 2010 року.
В судовому засіданні позивач уточнив перший пункт своїх позовних вимог, просив с тягнути з ТОВ «РФС Україна ЛТД» на користь Спілки (об’єднання) громадян – співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району заборгованість за користування основними засобами співвласників майна в сумі 40189 грн. 77 коп..
Прокурор та представник спілки співвласників мана Онофрійчук Р.В. уточнені позовні вимоги підтримали повністю, просили позов задовольнити, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи без поважних причин, повторно 03.11.2010 року, в судові засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Згідно ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, керуючись ст. 169 КПК України, на підставі ст. 224, 225 КПК України, зі згоди позивача постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Вислухавши прокурора та представника спілки співвласників майна, допитавши свідків, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до Статуту спілки громадян – співвласників, який зареєстровано в Лисогірській сільській раді 28.03.2003 року, спілка громадян - співвласників за своїм правовим статусом є громадською організацією з місцевим статусом, не є юридичною особою і здійснює свою легалізацію, шляхом повідомлення про заснування, згідно ст. 14 Закону України «Про об’єднання громадян» та п. 9 Положення про порядок легалізації об’єднань громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.1993 року. Спілка є місцевим об’єднанням громадян, діяльність якої поширюється на території Лисогірської сільської ради Жмеринського району. Метою створення і діяльності спілки є задоволення і захист законних спільних економічних інтересів, пов’язаних з розпорядженням спільним майном і передачею в оренду землі, отриманих в результаті реструктуризації КСП «Надія»(а.с.7-12).
08.10.2008 року, між співвласниками майна, що належить їм на праві спільної часткової власності, в особі голови комітету ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності, з однієї сторони, і Товариство з обмежено відповідальністю «РФС України ЛТД» в особі ОСОБА_4, який діє на підставі статуту, з іншої сторони, уклали договір, згідно якого співвласники передають належне їм на праві спільної часткової власності основні засоби підприємству в оренду строком на 5 років. (а.с.4).
Відповідно до п. 2.1. Договору, перелік основних засобів, що передаються в оренду за договором, визначений в додатку №2 (а.с.5 зворот, 6, 6 зворот); п. 2.2. Договору, загальна вартість основних засобів, які передаються в оренду становить 1011395,00 грн.; п. 3.1. співаники зобов’язалися передати основні засоби підприємству в оренду (що ними і було зроблено, про що свідчить акт прийому-передачі в оренду майна (а.с.5)), підприємство зобов’язалось, в т.ч. своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату; п. 4.1. орендна плата є платежем, який підприємство сплачує співвласникам майна безпосередньо за користування основними засобами; п. 4.2. за користування основними засобами кожному співвласнику майна підприємство щорічно сплачує орендну плату в розмірі 2,5% вартості засобів, які безпосередньо розподіляються між співвласниками відповідно до частки кожного з них у спільному майні і виплачується кожному із співвласників; п. 4.3. орендна плата сплачується грошима; п. 4.4. виплату орендної плати підприємство зобов’язується здійснювати у трьохмісячний термін після спливу кожного року від дати підписання договору.
Договір зареєстрований в Лисогірській сільській раді 15 жовтня 2008 року.
Згідно претензії, яка одночасно є і розрахунком заборгованості по орендній платі, від 31.07.2010 року(а.с.23-24), ТОВ «РФС України ЛТД» заборгувало спілці співвласників майна орендної плати за користування основними засобами, станом на 31.07.2010 року, суму в розмірі 40189,77 грн. Претензія позивача, згідно поштового повідомлення (а.с.21) була отримана відповідачем - ТОВ «РФС України ЛТД» 09.08.2010 року, але відповіді на неї не надало, борг не погасило. Дана претензія була зроблена з врахуванням договору оренди майна від 02.01.2009 року №12/04-09, укладеного між спілкою співвласників майна та СВАТ «Браїлівське» про надання в оренду основних засобів, належних спілці, строком на 5 років (а.с.84-86).
В судовому засіданні 09.09.2010 року, представник ТОВ «РФС України ЛТД» за довіреністю Лихий Д.Б., показав, що дійсно між позивачем - спілкою співвласників майна та відповідачем ТОВ «РФС України ЛТД» 08.10.2008 року, був укладений платний договір оренди, згідно якого співвласники передали належні їм на праві спільної часткової власності основні засоби підприємству в оренду строком на 5 років. Протягом всього часу існування цього договору, відповідач позивачу орендної плати, як того передбачає договір, за користування основними засобами не сплачував. Проте, представник визнав позовом частково, а саме, не погодився з сумою орендної плати в розмірі 40189,77 грн., яку просить позивач стягнути з відповідача. Вважає, що вона завищена. Свого розрахунку суду не надав.
Згідно ст. 60 ЦПК України - кожна сторона зобов’язання довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач , суму заборгованості з орендної плати заявлену позивачем для стягнення за цим позовом, ніяким чином не спростував.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 підтвердили той факт, що між позивачем - спілкою співвласників майна та відповідачем ТОВ «РФС України ЛТД» 08.10.2008 року, був укладений платний договір оренди, згідно якого співвласники передали належні їм на праві спільної часткової власності основні засоби підприємству в оренду строком на 5 років. Відповідач, в порушення умов зазначеного договору, до даного часу орендну плату за користування основними засобами, не сплатив.
Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов’язковим для виконання сторонами.
За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк (ч. 1 ст. 759 ЦК України). Згідно ч. 1 ст. 762 цього Кодексу за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Відповідно до ст. 773 ЦК України наймач зобов’язаний користуватися річчю відповідно до її призначення та умов договору. Якщо наймач користується річчю, переданою йому у найм, не за її призначенням або з порушенням умов договору найму, наймодавець має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
Відповідно до вимог ст. 526 ЦК України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦК України).
Положеннями ст. 610 ЦК України встановлено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач - ТОВ «РФС України ЛТД» відповідно до умов платного договору оренди основних засобів від 08.10.2008 року, укладеного з позивачем - спілкою громадян – співвласників майна с. Лисогірка, своїх зобов’язань по договору не виконує. Орендної плати, з дня укладення цього договору не сплачує, в зв’язку з цим, станом на 31.07.2010 року, відповідач заборгував перед позивачем орендної плати на загальну суму 40189,77 грн..
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити - с тягнути з ТОВ«РФС Україна ЛТД» на користь Спілки (об’єднання) громадян – співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району Вінницької області заборгованість за користування основними засобами співвласників майна в сумі 40189 грн. 77 коп., а договір оренди розірвати.
Керуючись ст.ст. 10, 15, 60, 61, 88, 169, 208, 209, 213-215, 224, 225, 292, 294 ЦПК України, на підставі ст.ст. 526, 530, 610, 629, 762, 769, 773 ЦК України, суд
в и р і ш и в:
позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РФС Україна ЛТД» (адреса: - юридична м. Київ, вул. Цетадельна, 4/7, кв. 74 Печерського району; - фактична м. Київ, вул. Інституцька, 19-Б Печерсього району) на користь Спілки (об’єднання) громадян – співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району Вінницької області заборгованість за користування основними засобами співвласників майна в сумі 40 189 (сорок тисяч сто вісімдесят дев’ять) грн. 77 коп..
Розірвати договір оренди від 08 жовтня 2008 року, укладеного між Спілкою співвласників майна с. Лисогірка Жмеринського району Вінницької області, що на лежить їм на праві спільної часткової власності, в особі голови комітету ОСОБА_3 та ТОВ «РФС Україна ЛТД», зареєстрованого в Лисогірській сільській раді 15 жовтня 2008 року.
Стягнути з ТОВ «РФС Україна ЛТД» на користь держави 401(чотириста одну ) грн. 89 коп. державного мита (КЕКД 22090100, р/р 3141853770006 банк ГУДК у Вінницькій області, МФО 802015, ЗКПОУЕ 34701261) і 120,00 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи (КЕКД 22050000, символ звітності 259, банк одержувач: ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, р/р 31213259700006, код ЄДРПОУ 34701261).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
С У Д Д Я: (підпис)
Копія вірна:
Суддя Жмеринського
міськрайонного суду А.М. Заярний
Секретар:
- Номер: 2/2407/2668/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-926
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Заярний Андрій Миколайович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.09.2011
- Дата етапу: 13.10.2011