2-3356/10
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви у зв’язку з
невиконанням ухвали про залишення позову без руху
09 липня 2010 року м. Сімферополь
Суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Корогодіна О.Е. розглянув позовну заяву ОСОБА_2 до Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори про продовження строку про прийняття спадку по закону,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори про продовження строку про прийняття спадку по закону.
Пред’явлена заява ухвалою суду від 14 червня 2010 року була залишена без руху, та позивачу було роз’яснено, що Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст. 119, 120 ЦПК України, за наступними підставами. У сенсі ч.4 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати вимогам, встановленим законом. У диспозиції п. 24. Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК). а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Аналізуючи дані обставини щодо визначення особи, яка повинна відповідати за позовом даної категорії, слід визначити, що нотаріальна контора не може бути відповідачем, крім випадків, коли вона виступає як спадкоємець за заповітом.
Для усунення цих недоліків судом був встановлений строк до 05 липня 2010 року, які позивачем не виконані.
На підставі вищевказаного, та керуючись ст. 121 України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори про продовження строку про прийняття спадку по закону - визнати неподаною та повернути позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Корогодіна О.Е.