Справа№2-172/2007 p.
РІШЕННЯ
іменем України
11 травня 2006 р. Великобурлуцький районний суд Харківської обл. у складі: судді Малюкіна Ю.П., при секретарі Логвиновій М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Великий Бурлук цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великобурлуцької селищної Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Великобурлуцької селищної Ради для визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини у вигляді земельного паю площею 6.34 га. на території Великобурлуцької селищної Ради Харківської обл., що залишився після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2. Позивач пояснив, що у встановлений законом строк не звернувся до нотаріальної контори через перебування у відрядженні. Ці причини пропуску строку він просив визнати поважними і визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини в один місяць. Інших спадкоємців немає. Відповідач позов визнав повністю і вважав можливим ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно чю4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в сел. Великий Бурлук Харківської обл. померла ОСОБА_2(а.с.4).. Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді земельного паю на території Великобурлуцької селищної Ради(а.с.5). Із свідоцтва про народження позивача вбачається, що померла ОСОБА_2 є його матір'ю(а.с.б).
Відповідно до ч.І ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно ч.І ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Із пояснень позивача вбачається, що через перебування у відрядженні він своєчасно не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і ці причини пропуску прийняття спадщини суд визнає поважними.
Відповідно до ч.З ст.1272 ЦК України за позовом спадкодавця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В зв'язку із чим суд вважає можливим визнавши причини пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини поважними і визначити йому додатковий строк для
2
прийняття спадщини в один місяць починаючі із наступного дня після набрання цим рішенням чинності.
Керуючись ч.З ст.1272 ЦК України, ст..ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд
вирішив: Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, народившемуся ІНФОРМАЦІЯ_2 в
сел. Великий Бурлук Харківської обл., додатковий строк для прийняття спадщини, що
залишилась після смерті померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_2, в
один місяць починаючі з наступного дня після набрання цим рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської
обл. через Великобурлуцький районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня
проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом
двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в
порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Ю.П.Малюкін