КОПІЯ
Справа № 22ц-5311 2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 57 Шидловського О.В.
Доповідач Пащенко Л.В.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області
від 21 грудня 2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Пащенко Л.В.
суддів: Мартьянової Л.І., Нагорняка В.А.
при секретарі: Пєтуховій Н.О.
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці
на рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 30 серпня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії. Позовні вимоги мотивовано тим, що позивачка має статус постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС І-ї категорії, інваліда ІІІ-ї групи і отримує пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У зв’язку з прийнятим Конституційним Судом рішенням № 10-рп від 22.05.2008 р. положення Закону України «Про державний бюджет України та про внесення змін до деяких актів України, якими були суттєво обмежені розміри пенсій особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС визнані неконституційними. У зв’язку з цим відповідач повинен перерахувати пенсію позивачки з урахуванням вимог ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який був і залишається чинним до рішення Конституційного Суду 22.05.2008 р.
Звернувшись із заявою про перерахунок пенсії на зазначених підставах, позивачка отримала відмову з посиланням на те, що нарахування пенсії здійснювалося на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 22.05.2008 р. і при нарахуванні пенсії ніяких порушень з боку Пенсійного фонду не було. Такі дії відповідача вважає незаконними, що і змусило позивачку звернутись до суду. Просила стягнути з відповідача на її користь заборгованість по пенсії за 2007, 2008, 2009 роки в розмірі 82 645, 23 грн.
Рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 30 серпня 2010 року позов задоволено частково.
Визнано незаконною відмову Управління пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці щодо перерахунку ОСОБА_2 пенсії відповідно ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Стягнуто з Управління пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці на користь ОСОБА_2 заборгованість по пенсії за 2007 рік, 2008 рік, 2009 рік.
Зобов’язано Управління пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці перерахувати ОСОБА_2 пенсію з 01.01.2010 року і в подальшому виплачувати згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Стягнуто з Управління пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці на користь ОСОБА_2 понесені судові витрати по оплаті за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 грн., а на користь держави – судовий збір в сумі 8,50 грн.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду, як постановлене з порушенням вимог закону, скасувати та ухвалити нове рішення про відмову позивачці в позові повністю .
Розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підставах.
Судом встановлено, що позивачка має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, та є інвалідом ІІІ групи.
Відповідно до ст.ст. 49, 50, 54 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” позивач, як особа, віднесена до І-ої категорії та як інвалід ІІІ-ої групи, має право на пенсію у вигляді: державної пенсії, розмір якої не може бути нижчим 6-ти мінімальних пенсій за віком, та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.
Проте, позивачці державна та додаткова пенсії відповідачем нараховувалась та виплачувалась в неповному розмірі.
Задовольняючи позов частково, суд виходив з того, що відповідач незаконно не виплачував позивачці державну та додаткову пенсії в розмірах, встановлених ст.ст. 50, 54 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, оскільки врахував положення п. 28 Розділу II Закону України від 28.12.2007 року “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, якими було змінено редакцію цих норм та які рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 визнані неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення цього рішення.
Положення постанови Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008р. "Про підвищення пенсійного забезпечення громадян", якими відповідач керувався при обчисленні пенсій позивачці, не відповідають нормам Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, який має вищу юридичну силу і який повинен застосовуватись в даному випадку.
Рішення суду відповідає матеріалам справи та вимогам закону.
Доводи апеляційної скарги, які аналогічні доводам-запереченням проти позову, є безпідставними та висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 304№, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці відхилити.
Рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 30 серпня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Судді: підписи:
З оригіналом вірно: