Судове рішення #12770095

Справа  № 6-к-21/2010р.

УХВАЛА

І м е н е м    У к р а ї н и

14 грудня 2010 року             Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Заярного А.М.,

                    секретаря Буга Р.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву головного спеціаліста юрисконсульта УПФУ у м. Жмеринка Левченко Н.М. про роз’яснення рішення суду за позовом ОСОБА_2   до управління Пенсійного Фонду України у м. Жмеринка про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок призначеної основної та додаткової пенсії,

в с т а н о в и в:

25 серпня 2010 року Жмеринським міськрайонним судом по цивільній справі №2-1026/10р. було прийнято рішення, визнати відмову управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринка Вінницької області щодо перерахунку пенсії по інвалідності, відповідно до вимог ст. 50 та ч. 4  ст. 54  Законом України «Про статус i соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  ОСОБА_2 неправомірною;

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринка Вінницької області провести перерахунок призначеної ОСОБА_2 основної пенсії у розмірі не менше 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі не менше 50% мінімальної пенсії за віком та виплачувати основну та додаткову пенсію не менше вказаних розмірів в залежності від зміни розміру мінімальної пенсії за віком в подальшому;

Стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринка Вінницької області не нараховану ОСОБА_2 щомісячну основну та додаткову державну пенсію по інвалідності, як інваліду ІІІ групи за весь період невиплати пенсії в передбаченому законному розмірі.

Стягнути з Управління пенсійного фонду України у м. Жмеринка Вінницької області на користь ОСОБА_2  37 (тридцять сім) гривень – витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи. Державне мито компенсувати за рахунок держави.

06.12.2010 року представник управління Пенсійного Фонду України в м. Жмеринка, яка діє за дорученням  - головний спеціаліста юрисконсульта УПФУ у м. Жмеринка Левченко Н.М. звернувся в суд з заявою про роз’яснення зазначеного рішення суду  в частині, щодо визначення терміну за весь період невиплати в передбаченому законом розмірі в подальшому, починаючи  з якої дати  підлягає перерахунку пенсія з урахуванням ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», від якого прожиткового мінімуму розраховувати виплату та з якого розміру мінімальної пенсії за віком виходити при нарахуванні основної та додаткової пенсії.  

В судовому засіданні  сторони не з’явилися, хоча були належним чином повідомлені.  

Згідно ч. 3 ст. 221 ЦПК України, неявка осіб, як брали участь у справі не перешкоджає розгляду питання про роз’яснення рішення суду.

Як встановлено було в судовому засіданні під час розгляду справи позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 1 та інвалідом ІІІ групи, в зв’язку з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і в зв'язку з цим отримує основну та додаткову пенсії.

Відповідно до ч. 4 ст. 54, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» якою визначено порядок та розмір обчислення державної пенсії особам, віднесеним до І категорії та у зв’язку з втратою працездатності,  в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів ІІІ групи, щодо яких встановлено   зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком і їм призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.3 ст.22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод при прийнятті нових або внесенні змін до чинних законів, що також підтверджено рішеннями  Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007  та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 відповідно, а тому, згідно ч.2 ст.152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнанні неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Згідно ч. 1 ст. 221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Отже, час з якого, за рішенням суду від 25 серпня 2010 року, управлінню Пенсійного Фонду України у м. Жмеринка слід перерахувати ОСОБА_2 інваліду ІІІ групи І категорії, ліквідатору наслідків ЧАЕС, пенсію у відповідності до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком - основної і додаткової пенсії у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, та стягнути її на його користь за весь період невиплати в передбаченому законом розмірі з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року до дати ухвалення рішення, за мінусом вже виплачених сум,  та виплачувати її на подальший термін, так як закон обмеження в часі не має. При цьому слід виходити з прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії, які були встановлені і діяли протягом  конкретного періоду з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року  та з 22.05.2008 року до дати ухвалення рішення та в подальшому.  

Керуючись  ст.221 ЦПК України, суд  

у  х в а л и в:

заяву задовольнити.  

Роз’яснити рішення Жмеринського міськрайцонного суду від 25 серпня 2010 року по цивільній справі №2-1026/2010р..

Час з якого, за рішенням суду від 25 серпня 2010 року, управлінню Пенсійного Фонду України у м. Жмеринка слід перерахувати ОСОБА_2 інваліду ІІІ групи І категорії, ліквідатору наслідків ЧАЕС, пенсію у відповідності до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком - основної і додаткової пенсії у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, та стягнути її на його користь за весь період невиплати в передбаченому законом розмірі з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року до дати ухвалення рішення, за мінусом вже виплачених сум,  та виплачувати її на подальший термін, так як закон обмеження в часі не має. При цьому слід виходити з прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії, які були встановлені і діяли протягом  конкретного періоду з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року  та з 22.05.2008 року до дати ухвалення рішення та в подальшому.  

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

С У Д Д Я :                                               (підпис)

З оригіналом вірно:

Суддя Жмеринського міскрайонного суду                                             А.М.Заярний

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація