У Х В А Л А Справа № 6-зк-3/2010року
10 грудня 2010 року суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши подання начальника відділу ДВС Жмеринського міськрайонного управління юстиції Світлака Ю.С. про тимчасове обмеження ОСОБА_2 (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов’язань,
в с т а н о в и в:
начальник відділу ДВС Жмеринського міськрайонного управління юстиції Світлак Ю.С. звернувся до суду з цим поданням в якому вказав, що на виконанні у відділі ДВС Жмеринського міськрайонного управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 2-643/10/0205 від 08.07.2010 року, виданий Жмеринським міськрайонним судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ «ВТБ Банк» заборгованості у розмірі 29710,30 грн, судовий збір в сумі 297,10 грн. та 120 грн. витрат за ІТЗ розгляду справи, а всього 30127,40 грн..
Добровільно боржником рішення суду не виконується, до ВДВС не являється. За місцем проживання та реєстрації боржник відсутній.
Вважає, що в діях боржника вбачається ухилення від виконання рішення суду, зокрема боргових зобов’язань і в даному конкретному випадку постає питання щодо виїзду боржника за межі України з метою ухилення від виконання рішення суду, в зв’язку з чим просить тимчасово обмежити боржника – ОСОБА_2, проживаючої в АДРЕСА_1 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов’язань.
Згідно ст. 15 ЦПК суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилам іншого судочинства.
Пунктом 4 ч.1 ст. 17 КАС України встановлено, що на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, поширюється компетенція адміністративних судів; відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган.
Позивач як орган державної влади звернувся до суду з метою реалізації повноважень, наданих йому ст.5 Закону України «Про виконавче провадження».
Таким чином, у справі виник спір за зверненням суб’єкта владних повноважень із приводу реалізації наданих йому законом функцій та у випадку, який установлено законом, розгляд якого проводиться за правилами адміністративного судочинства окружним адміністративним судом, тому дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Крім того, відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Закон України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (зі змінами) регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.
Зазначеним Законом не передбачено за ухвалою суду тимчасове обмеження виїзду за кордон боржника у виконавчому провадженні до виконання рішення суду.
Оскільки подання державного виконавця щодо тимчасового обмеження виїзду за межі України боржника у виконавчому провадженні до виконання рішення суду не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суд своєю ухвалою відмовляє у відкритті провадження у справі.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122, 209 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
у відкритті провадження у справі за подання начальника відділу ДВС Жмеринського міськрайонного управління юстиції Світлака Ю.С. про тимчасове обмеження ОСОБА_2 (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов’язань – відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
С У Д Д Я (підпис)
З оригіналом вірно:
суддя Жмеринського
міськрайонного суду А.М. Заярний
Секретар: