Судове рішення #12768803

                                              Справа № 2-421/10 р.

РІШЕННЯ

І м е н е м   У к р а ї н и

9 листопада 2010 року     Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Заярного А.М.,

                    секретаря Буга Р.М.,

                    з участю: позивача ОСОБА_1,  

                    відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя,

у с т а н о в и в:

позивач звернувся до суду з цим позовом, в якому вказав, що він - ОСОБА_1 зареєстрував шлюб з відповідачкою 06.02.2005 року в Курашовецькій сільській раді Мурованокуриловецького району Вінницької області актовий запис № 01. Дітей від шлюбу немає.

           За позовом відповідачки, їхній шлюб було розірвано рішенням Жмеринського міскрайонного суду Вінницької області від 13.08.09р.

           Під час спільного проживання в зареєстрованому шлюбі з відповідачкою, вони купили житловий будинок з господарчими будівлями, що знаходяться в АДРЕСА_1.

            На земельній ділянці за вказаною адресою розташовані: один житловий будинок з прибудовами, позначений на плані літ. «А» загальною площею 41,7кв. м, житловою площею 25,2кв. м; літня кухня літ. «Б»; сараї літ. «Б», «З», «Г1»; гаражі літ. «Г», «Д»; погріб літ. «П/ Г», «Ж», криниця №1.

            На підставі договору купівлі–продажу, посвідченого 20.10.2006 року приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу ОСОБА_3 за реєстром №4791, зареєстрованого в КП «Вінницьке обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації », та записаного в реєстрову книгу № 76 за № 268 11 січня 2007 року, покупцем вказаного будинку вказана відповідачка ОСОБА_2.

Просив, визнати його - ОСОБА_1 співвласником житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 та поділити його між ним та ОСОБА_2, покупцем якого згідно договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу від 20.10.2006 року № 4791 та зареєстрованого 11.01.2007 року в КП «ВООБТІ» в реєстрову книгу № 76 за №268, записана ОСОБА_2, виділивши йому у власність Ѕ частину цього будинку з відповідною часткою господарчих будівель. Стягнути з відповідачки судові витрати.

В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги, просив суд: визнати його - ОСОБА_1 власником Ѕ  ідеальної частки житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, покупцем якого згідно договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу від 20.10.2006 року № 4791 та зареєстрованого 11.01.2007 року в КП «ВООБТІ» в реєстрову книгу № 76 за №268, записана ОСОБА_2, загальною вартістю 113848 грн.; визнати ОСОБА_2 власником Ѕ ідеальної частки житлового будинку з господарчими будівлями , розташованого в АДРЕСА_1, загальною вартістю 113848 грн.. Позов просив задовольнити, з підстав викладених у позовній заяві.

В судовому засіданні відповідачка уточнені позовні вимоги визнала повністю, не заперечувала проти задоволення позову.

Вислухавши позивача та відповідача, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків, що позов підлягає задоволенню, оскільки він визнаний відповідачем, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

Згідно ч. 1 ст. 61 ЦПК України обставини визнанні сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Відповідно до ч.3 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року, у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.  

В судовому засіданні встановлено, що згідно копії паспорта ОСОБА_1 сторони 06.02.2005 року зареєстрували шлюб, який розірвали, у відповідності до свідоцтва про розірвання шлюбу від 21.10.2009 року.

Під час подружнього життя придбали житловий будинок з господарчими будівлями, який розташований  в АДРЕСА_1, за договором купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу від 20.10.2006 року № 4791 та зареєстрованого 11.01.2007 року в КП «ВООБТІ» в реєстрову книгу № 76 за №268, його власником записана ОСОБА_2.

Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи від 23.09.2010 року №731,  ринкова вартість домоволодіння АДРЕСА_1 Жмеринського району Вінницької області, станом на момент проведення дослідження становить 113848,00 грн.

Згідно ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу); за ст. 63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування, розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними; за ч. 4 ст. 65 СК України договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї; за ст. 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу; за ст. 70 СК України у разі поділу мана, що є об’єктом права спільної сумісної власності  подружжя, частина мана дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

За ч. 1, 2, 4, 5 ст. 71 СК України майно, що є об’єктом права сумісної власності подружжя, ділиться  між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом.

При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.

За цих обставин суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Згідно ст. 88 ЦПК України слід стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  судові витрати.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 61, 88, 169, 213-215, 224 ЦПК України, на підставі ст.ст. 60, 63, 65, 69, 70, 71 ЦК України, суд

в и р і ш и в:

позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 власником Ѕ ідеальної частки житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, покупцем якого, згідно договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу від 20.10.2006 року №4791 та зареєстрованого 11.01.2007 року в КП «ВООБТІ» в реєстрову книгу №76 за № 268, записана  ОСОБА_2, загальною вартістю 113848 (сто тринадцять тисяч вісімсот сорок вісім гривень) грн..

Визнати ОСОБА_2 власником Ѕ ідеальної частки житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1,  загальною вартістю 113848 (сто тринадцять тисяч вісімсот сорок вісім гривень) грн..

Стягнути з     ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати  по оплаті державного мита в сумі 324 (триста двадцять чотири) грн. 43 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 (сто двадцять) грн..

Рішення суду набирає законної сили  після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу  протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд  за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.      

          С У Д Д Я:                 (підпис)

Копія вірна:

Суддя Жмеринського

міськрайонного суду                             А.М. Заярний    

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація