Судове рішення #12766823

       

                    2-8302/2010

   

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

29 листопада 2010 року                                                                                                                           м. Донецьк

Кіровський районний суд м. Донецька у складі:

судді Ларіної Н.О.,

при секретарі Сугань Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 в інтересах якої діє ОСОБА_2, треті особи – ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, в інтересах якої діє ОСОБА_2 треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом від 28 грудня 2006 року, виданого державним нотаріусом четвертої донецької державної нотаріальної контори Жерносековою О.П., реєстр № 1-2913, їй та ОСОБА_4 належить по ? частині кожному житлового будинку АДРЕСА_1, який розташований на земельній ділянці. На цій земельній ділянці розташований житловий будинок літ. А-1, загальною площею 74,20 кв.м., в т.ч. житловою площею 34,3 кв.м., який складається з двох житлових кімнат площею 21,8 кв.м. та 12,5 кв.м., а також надвірні побудови: літня кухня літ. Б, туалет літ. В, сараї літ. Г, Д, З, огорожі № 1-3, тротуар – 1, душ літ. Е, гараж літ. Ж. Вищевказаний житловий будинок не розділений в натурі. 19 лютого 2007 року свідоцтва про право власності зареєстровані в КП «БТІ м. Донецька». В теперішній час в будинку зареєстрований її дідусь ОСОБА_5, племінник ОСОБА_4, а також відповідач ОСОБА_2, яка спів мешкала з ОСОБА_4 та її неповнолітня донька ОСОБА_3, 1998 року народження. До арешту ОСОБА_4 відповідач з ним та після арешту ОСОБА_2 систематично зловживала алкогольними напоями, вживала наркотичні засоби, вихованням доньки не займалась. Житловий будинок приведений в антисанітарний стан. Сусіди неодноразово скаржились. Відповідач ОСОБА_2 з неповнолітньою донькою не проживають в будинку з січня 2010 року по теперішній час. Вона ніколи не сплачувала та не сплачує комунальні платежі. В будинку відсутні які-небудь речі відповідача. Місце її фактичного проживання не відомо. Факт не проживання відповідача з неповнолітньою донькою в будинку АДРЕСА_1 з січня 2010 року по теперішній час підтверджується актом обстеження від 08.10.2010 року, складений за участю голови та членів громадського комітету селища «Гормаш». Оскільки ОСОБА_2 не проживає в спірному будинку без поважних причин понад строків, встановлених законом, вона може бути визнана такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Просить суд визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, а саме будинком АДРЕСА_1 зі зняттям їх з реєстраційного обліку.

Позивач в судове засідання з’явилася, позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2, яка належним чином повідомлена про дату і місце розгляду справи, повторно за викликом суду не з'явилася, не використавши наданого законом права на участь у судовому засіданні, від неї  не надійшло заяви про розгляд справи за її відсутності, тому суд, враховуючи згоду позивача, вважає необхідним відповідно до правил частини 1 статті 224 Цивільного процесуального кодексу провести заочний розгляд справи на підставі наявних у ній доказів, з дотриманням вимог, встановлених законом.

Третя особа ОСОБА_5 в судове засідання з’явився, позов підтримав, надав пояснення аналогічні вищевикладеним.

Третя особа ОСОБА_4 в судове засідання не  з’явився, про час і місце судового засідання був повідомлений у встановленому законом порядку.

 Суд, заслухав пояснення позивача, третьої особи, дослідивши матеріали справи,  вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

 В судовому засіданні було встановлено, що з 2002 року по теперішній час ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровані в будинку АДРЕСА_1, що підтверджується випискою з домової книги. /а.с. 20/.

Актом про не проживання від 08.10.2010 року, виданого громадським комітетом селища «Гормаш» підтверджується, що з січня 2010 року по теперішній час ОСОБА_2, 1969 року народження та ОСОБА_3, 1998 року народження в будинку АДРЕСА_1 не проживають та їхніх особистих речей в будинку не мається, комунальні послуги ОСОБА_2 не сплачувала. /а.с. 13/.

Суд вважає за доцільне визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили  право користування житловим приміщенням в будинку АДРЕСА_1 зі зняттям їх з реєстраційного обліку.

З таких обставин суд вважає задовольнити позовні вимоги, так як вважає, що відповідачі без поважної причини не проживають в спірному домоволодінні з січня 2010 року та по теперішній час, тобто більше 6 місяців, з таких підстав відповідачі втратили право користування вказаним житловим приміщенням.

Згідно ст.71 ЖК України право користування жилим приміщенням зберігається за особою  протягом 6 місяців, а за період відсутності за постійним місцем проживання більш  встановленого строку, тільки в передбачених законодавством  випадках.

Відповідачі не проживають за місцем постійного проживання більш 6 місяців без поважної причини і згідно з вимогами  ст.71 ЖК України втратили право користування житловим приміщенням.

Якщо відповідач без поважних причин не проживає на спірній площі більш строків, які встановлені законом, його може бути визнано таким, що втратив право користування жилим приміщенням.

Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи, яка втратила право користування жилим приміщенням у зв’язку з відсутністю цієї особи понад встановлених строків проводиться у судовому порядку.

 У відповідності до ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача та членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців. В судовому засіданні було встановлено, що відповідачі без поважних причин з січня 2010 року не проживають в будинку АДРЕСА_1, в будинку не з’являються,  майна та речей відповідачів не мається, витрати по квартирі не несе, та у відповідачів не було наміру проживати в спірному домоволодінні, тому суд вважає визнати їх такими, що  втратили право користування жилим  приміщенням.

Керуючись ст.71, 72, 163 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 57, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 в інтересах якої діє ОСОБА_2, треті особи – ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням  -   задовольнити.

Визнати ОСОБА_2  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження такими, що втратили право користування житловим приміщенням  будинку АДРЕСА_1 з послідуючим зняттям з реєстраційного обліку.

Заочне рішення може бути переглянуто прийнявшим його судом по письмовій заяві відповідачів. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана в межах 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя                                                                                                                    Н.О. Ларіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація