Судове рішення #12766815

       

                    2-8280/2010

   

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

29 листопада 2010 року                                                                                                                           м. Донецьк

Кіровський районний суд м. Донецька у складі:

судді Ларіної Н.О.,

при секретарі Сугань Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ВГІРФО Кіровського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 третя особа - ВГІРФО Кіровського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області про признання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно договору дарування житлового будинку від 20 квітня 2008 року, який посвідчено та зареєстровано у встановленому законом порядку, домоволодіння АДРЕСА_2 належить їй на праві приватної власності. При минулому власнику у названому домоволодінні була зареєстрована ОСОБА_2, яка тривалий час там не мешкає. В 2001 році ОСОБА_2 зібрала усі свої речі та пішла з будинку. Весь цей час вона в будинку не з’являється. Мешкає за іншою адресою, яка позивачу не відома. Спірний будинок її не цікавить. Оскільки відповідач не є членом родини позивача, домовленостей з приводу користування житловим приміщенням  між ними не встановлювалося, у будинку вона не мешкає, втратила інтерес до нього, ніяких її особистих речей, сезонного одягу, меблів, інших предметів у домоволодінні не має, усі необхідні комунальні платежі, витрати, пов’язані з утриманням та експлуатацією житлового приміщення несе позивач, вважає, що відповідач не проживає у домоволодінні тривалий час без поважних причин, тому втратила право користування ним. Згідно акту Кіровського районного у м. Донецьку громадського комітету мікрорайону № 4 від 01 жовтня 2010 року, посвідченого головою комітету та свідками – сусідами ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_2 не мешкає в спірному домоволодінні з травня 2001 року. Просить суд визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме будинком АДРЕСА_2 зі зняттям її з реєстраційного обліку.

Представник позивача ОСОБА_5 в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася,  про час та місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку.

Відповідач ОСОБА_2, яка належним чином повідомлена про дату і місце розгляду справи, повторно за викликом суду не з'явилася, не використавши наданого законом права на участь у судовому засіданні, від неї  не надійшло заяви про розгляд справи за її відсутності, тому суд, враховуючи згоду позивача, вважає необхідним відповідно до правил частини 1 статті 224 Цивільного процесуального кодексу провести заочний розгляд справи на підставі наявних у ній доказів, з дотриманням вимог, встановлених законом.

Представник третьої особи  в судове засідання не  з’явився, про час і місце судового засідання був повідомлений у встановленому законом порядку. Надав заяву, в якій просив справу розглядати в його відсутність.

 Суд, заслухав пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи,  вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

 В судовому засіданні було встановлено, що з 2001 року по теперішній час ОСОБА_2 зареєстрована в будинку АДРЕСА_2, що підтверджується випискою з домової книги. /а.с. 6/.

Актом про не проживання від 01.10.2010 року, виданого Кіровським районним в м. Донецьку громадським комітетом мікрорайону № 4 підтверджується, що з травня 2001 року по теперішній час ОСОБА_2, 1984 року народження в будинку АДРЕСА_2 не проживає та її особистих речей в будинку не мається, комунальні послуги вона не сплачувала. /а.с. 9/.

Суд вважає за доцільне визнати ОСОБА_2 такою, що втратила  право користування житловим приміщенням в будинку АДРЕСА_2 зі зняттям її з реєстраційного обліку.

З таких обставин суд вважає задовольнити позовні вимоги, так як вважає, що відповідач без поважної причини не проживає в спірному домоволодінні з травня 2001 року та по теперішній час, тобто більше 6 місяців, з таких підстав відповідач втратив право користування вказаним житловим приміщенням.

Згідно ст.71 ЖК України право користування жилим приміщенням зберігається за особою  протягом 6 місяців, а за період відсутності за постійним місцем проживання більш  встановленого строку, тільки в передбачених законодавством  випадках.

Відповідач не проживає за місцем постійного проживання більш 6 місяців без поважної причини і згідно з вимогами  ст.71 ЖК України втратив право користування жилим приміщенням.

Якщо відповідач без поважних причин не проживає на спірній площі більш строків, які встановлені законом, його може бути визнано таким, що втратив право користування жилим приміщенням.

Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи, яка втратила право користування жилим приміщенням у зв’язку з відсутністю цієї особи понад встановлених строків проводиться у судовому порядку.

 У відповідності до ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача та членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців. В судовому засіданні було встановлено, що відповідач без поважних причин з травня 2001 року не проживає в будинку АДРЕСА_2, в будинку не з’являється,  майна та речей відповідача не мається, витрати по квартирі не несе, та у відповідача не було наміру проживати в спірному домоволодінні, тому суд вважає визнати його таким, що  втратив право користування жилим  приміщенням.

Керуючись ст.71, 72, 163 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 57, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ВГІРФО Кіровського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням  -   задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження таким, що втратив право користування житловим приміщенням  в квартирі АДРЕСА_1 з послідуючим зняттям з реєстраційного обліку.

Заочне рішення може бути переглянуто прийнявшим його судом по письмовій заяві відповідачів. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана в межах 10 днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення рішення.

Суддя                                                                                                                    Н.О. Ларіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація