Судове рішення #12765581

справа № 2а-4387/10/0308

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2010 року  Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Олексюка А.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Луцькому районі про виплату надбавки до пенсії як дитині війни,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача про зобов’язання провести нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що має статус дитини війни, а тому користується правом на одержання щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак протягом 2009-2010 років допомога виплачувалася, але не в тому розмірі, який передбачений ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Просить зобов’язати відповідача провести нарахування та виплатити недоплачену державну соціальну допомогу як дитині війни за період з 2009 року по 2010 рік включно

Ухвалою суду від 26 жовтня 2010 року позовні вимоги в частині зобов'язання управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку провести позивачу перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни за періоди з 2009 року до 26.04.2010 року включно залишено без розгляду

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити частково.

Судом встановлено, що позивач є дитиною війни і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Луцьку, що підтверджується пенсійним посвідченням із проставленим у ньому штампом «дитина війни», а також довідкою, виданою відповідачем.

Відповідно  до ст. 6 Закону  України  «Про соціальний захист дітей війни» від          18.11.2004 року, який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Як визначено ст. 3 Закону  України  «Про соціальний захист дітей війни» державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» розміри державних соціальних гарантій на  2010 рік,  що визначаються залежно  від  прожиткового  мінімуму,  встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Закон України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» (що має однакову юридичну силу, як і Закон України «Про соціальний захист дітей війни») у наведеній нормі відсилає до відповідних законів України. Тобто, у даному випадку застосовується спеціальний закон, яким передбачається право на отримання підвищення до пенсії певної категорії осіб - Закон України «Про соціальний захист дітей війни».

Отже, враховуючи, що ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» була чинною у 2010 році, позовні вимоги позивача щодо перерахунку та виплату державної соціальної допомоги дитині війни з 27.04.2010 року по 26.10.2010 року підлягають до задоволення.

Статтею 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 30.04.2002 року № 80-2, у редакції постанови управління Пенсійного фонду України від 25.02.2008 року № 5-5 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13.03.2008 року) управління Пенсійного фонду України в районі відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до чинного законодавства. Тому суд приходить до висновку, що саме на відповідачеві лежить обов’язок провести нарахування позивачеві державної соціальної допомоги як дитині війни.

Доводи відповідача щодо неможливості задоволення позовних вимог у зв’язку з відсутністю бюджетних коштів, призначених на ці виплати, судом не приймаються до уваги. Суд вважає необхідним визначити, що реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання суб’єкта владних повноважень на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов’язань, не береться до уваги.

Відповідно до ч. 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що відповідач не довів правомірності  своїх дій, яка полягає у невиплаті позивачу підвищення до пенсії за періоди з 27.04.2010 року по 26.10.2010 року  включно, встановленого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у зв’язку з чим позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню в цій частині.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 71, 159, 183-2 КАС України, на підставі ст.ст. 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ч. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 року, Рішення Конституційного суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Луцькому районі Волинської області  провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 27.04.2010 року по 26.10.2010 року  включно в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком на підставі положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з врахуванням виплачених сум.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Луцького міськрайонного суду                         А.В. Олексюк.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація