УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року листопада місяця 22 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді Синельщікової О.В.
суддів Яковенко Л.Г.
Бондарева Р.В.
при секретарі Іванові О.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, третя особа – Медведівська сільська рада Чорноморського району Автономної Республіки Крим про визнання недійсним заповіту,
за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим від 12 липня 2010 року,
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваним рішенням Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим від 12 липня 2010 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 до ОСОБА_6, третя особа – Медведівська сільська рада Чорноморського району про визнання недійсним заповіту відмовлено.
В апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_5 ставить питання про скасування рішення суду і просить ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що рішення незаконне і необґрунтоване, ухвалено з порушенням норм матеріального і процесуального права. Вважає, що судом неповно з’ясовані обставини, що мають значення для справи, і висновки суду не відповідають обставинам справи. Вказує, що поза увагою суду залишилася та обставина, що заповіт, складений ОСОБА_7 не посвідчений нотаріально, тобто складений з порушенням вимог щодо його посвідчення, отже відповідно до вимог частини 1 статті 1257 Цивільного кодексу України є нікчемним.
Заслухавши суддю-доповідача, позивачку, її представника, перевіривши матеріали справи і доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційні скарга є необґрунтованою і не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що заповіт від імені ОСОБА_7 на користь відповідачки ОСОБА_6 складений з додержанням передбачених законом форми та посвідчення, підстав для визнання його недійсним судовим розглядом не встановлено.
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з таким вирішенням спору, вважає, що суд першої інстанції повно і правильно встановив дійсні обставини справи, яку вирішив згідно з законом.
Відповідно до статті 1257 Цивільного кодексу України, якою визначаються підстави недійсності заповіту, встановлено, що заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.
При розгляді справи судом встановлено, що згідно погосподарській книзі Медведівської сільської ради № 04, стор.33, л/р № 201 ОСОБА_7 належала Ѕ частка домоволодіння АДРЕСА_1 (а.с.19).
16 вересня 2005 року ОСОБА_7 склав заповіт, за яким все рухоме і нерухоме майно, яке до дня його смерті буде йому належати, де б воно не було і з чого б воно не складалося, заповідав ОСОБА_6, з якою перебував у шлюбі з 18 грудня 1998 року (а.с.20,55). Заповіт було посвідчено секретарем виконавчого комітету Медведівської сільської ради Чорноморського району 16 вересня 2005 року та зареєстровано в реєстрі за номером 185.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.9).
Відповідно до статті 1247 Цивільного кодексу України заповіт складається у письмовій формі, із зазначенням місця та часу його складення.
Заповіт має бути особисто підписаний заповідачем.
Якщо особа не може особисто підписати заповіт, він підписується відповідно до частини четвертої статті 207 цього Кодексу.
Заповіт має бути посвідчений нотаріусом або іншими посадовими, службовими особами, визначеними у статтях 1251-1252 цього Кодексу.
Статтею 1251 Цивільного кодексу України, в редакції, яка діяла на час ухвалення рішення, передбачено, що якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою, службовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.
При розгляді справи судом першої інстанції встановлено, що у с. Медведеве Чорноморського району Автономної Республіки Крим немає нотаріуса.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що заповіт складений та підписаний спадкодавцем ОСОБА_7, посвідчений уповноваженою посадовою особою виконавчого комітету Медведівської сільської ради Чорноморського району, тобто за формою і посвідченням відповідає вимогам закону, підстав для визнання його недійсним за пунктом 4 статті 203, статтею 1257 Цивільного кодексу України не встановлено.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, тому не приймаються до уваги апеляційного суду.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що при розгляді справи вимоги матеріального і процесуального права судом першої інстанції додержано, підстав для скасування рішення немає.
Виходячи з наведеного та керуючись статтями 303, 307, 308, 314, 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.
Рішення Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим від 12 липня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Судді:
Яковенко Л.Г. Синельщікова О.В. Бондарев Р.В.