Судове рішення #12762211

Справа № 2- 15495 /2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М               У К Р А Ї Н И

    21 грудня 2010 року

Краматорський міський суд Донецької області

у складі головуючого судді Карпенко О.М.

 при секретарі  Аксеніної В.М.

               розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про стягнення соціальної набдавки як «дитині війни»   ,  -

    ВСТАНОВИВ:    

23.07.2010 року позивачка ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про стягнення соціальної набдавки як «дитині війни» .  

13.09.2010 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про стягнення соціальної набдавки як «дитині війни» було ухвалено заочне рішення яким позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені у повному обсязі.

10.12.2010 року на підставі заяви УПФУ про перегляд заочного рішення, заочне рішення було скасоване та справу призначено на новий розгляд.

В обґрунтування позову позивачка у позові зазначила, що вона віднесена до категорії дітей війни, а тому відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (№ 2195-IV), який набрав чинності з 01.01.2006р., має право отримувати доплату до пенсії щомісячно в розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком. Ніяких доплат до пенсії відповідач - Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області не нараховував і не виплачував.

Позивачка просить суд стягнути з відповідача соціальну надбавку у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком для непрацездатних осіб відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.01.2008 по 31.08.2009 року у розмірі 2870,48 грн.

Позивачка в судове засідання не з’явилася, надала суду заяву про слухання справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав суду заперечення проти позову та просив у запереченнях відмовити у задоволенні позову.

    Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1   має правовий статус «дитина війни», що підтверджується відповідним пенсійним посвідченням.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Дію статті 6 зупинено на 2006 рік згідно із Законом України від 20.12.2005 р. N 3235-IV "Про Державний бюджет України на 2006 рік». Зупинення дії нормативного акту не дає права на  його застосування, а тому у позивача не було права на отримання зазначеної в позові доплати до пенсії в 2006 році.

Статтею 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» зупинена.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп /2007 положення статті 71 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», якими була зупинена дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнані такими, що не відповідають Конституції.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчій актів України» від 28.12.2007 р. внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зокрема статтею 6 вказаного Закону після внесення змін передбачалось, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання; державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року положення пункту 28 розділу  II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007р. щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнані такими, що не відповідають Конституції України.

    Вимоги позивачки не можливо задовольнити оскільки відповідно до бази даних УПФУ м. Краматорська позивачка не перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії, тому Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області -  не може бути відповідачем а рівно і спірних правовідносин у даному випадку не витікає.

Керуючись ст. 3,8,14,15, 214, 215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

    У задоволенні позову ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про стягнення соціальної набдавки як «дитині війни»   – відмовити у повному обсязі.

              Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

              Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи, які брали участь у справі але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  


      Апеляційна  скарга подається  апеляційному  суду  через  Краматорський міський суд.  

        Суддя

    Рішення постановлено та надруковано в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.

        Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація