Судове рішення #12760803

       

                                    Справа № 2-10308/10

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м     У к р а ї н и

01 грудня 2010  року

   Тернопільський міськрайонний суд  Тернопільської області

в складі           головуючого:                         Братасюка В.М.,      

                        за участю секретаря:              Філіпенко Ю.Ю.,

                та представника позивача:     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду в м.Тернополі  цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пасаж» про визнання майнового права, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пасаж» про визнання майнового права  на квартиру АДРЕСА_1, посилаючись на те, що  31.03.2008року між  ним та Товариством з обмеженою відповідальністю «Пасаж» укладено договір про дольову участь в будівництві. Він оплатив вартість квартири  повністю. В даний час  будинок побудований, однак не зданий в експлуатацію, хоча згідно договору він мав бути зданий в експлуатацію у 2009 році.    

  Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, зіславшись на мотиви викладені в позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не з"явився   і про причини неявки суд не повідомив, хоча судом приймалися необхідні міри для належного його повідомлення про день, час та  місце розгляду справи.        

Згідно ч.1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання  відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. За даних обставин, суд вважає за можливе розгляд справи без участі відповідача з постановленням заочного рішення, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про права, обов'язки та фактичні взаємовідносини сторін, позивач проти такого вирішення справи не заперечує.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних обставин.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до  задоволення виходячи із таких міркувань.

31.03.2008року між  ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Пасаж» укладено договір про дольову участь в будівництві, відповідно до якого  відповідач приймає у дольову участь на будівництво  трьохкімнатної квартири №8, поверх четвертий-п’ятий, проектною загальною площею 100 кв.м., по АДРЕСА_1, а позивач вніс 180200грн., що становить 100% оплати і є фіксованою до кінця будівництва.  

Згідно ст.629 ЦК України договір є обов’язковим для виконання сторонами.

ОСОБА_2 оплатив вартість квартири на суму 180200грн. в повному розмірі при укладенні договору.

Згідно п.1.2. договору від 31.03.2008року планове закінчення будівництва та здача будинку в експлуатацію передбачені  до закінчення 4-го кварталу 2009року.

Відповідно до п.1.3. договору Товариство з обмеженою відповідальністю «Пасаж» зобов’язувалося передати позивачу упорядковану квартиру протягом  30 днів після закінчення будівництва і здачі будинку в експлуатацію, а також надати всі необхідні документи і сприяти в оформлені права власності на неї.

Однак, на даний час будинок побудований, але не зданий в експлуатацію.

Згідно ст.526 ЦК України, зобов’язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Таким чином, відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Пасаж» не виконав  умови договору від  31.03.2008року.

Відповідно до ст.190 ЦК України, ст.3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та оціночну діяльність в Україні», майновими правами, які можуть оцінюватися, визнаються будь-які права, пов’язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (права володіння, розпорядження, користування), а також інші специфічні права (права на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та права вимоги.

         Таким чином, у ОСОБА_2 на підставі договору   від 31.03.2008 року  виникло майнове право на трьохкімнатну квартиру №8, поверх четвертий-п’ятий, проектною загальною площею 100 кв.м., по АДРЕСА_1.

За вказаних обставин, в судовому засіданні  встановлено порушення прав позивача, які підлягають захисту шляхом визнання за ним майнового права на спірне майно.

Керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 212, 224-226, 228, 232, 233 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст.190, 526 Цивільного кодексу України, ст.3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та оціночну діяльність в Україні», суд ,-

  В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

        Визнати за ОСОБА_2 майнове право  на   трьохкімнатну квартири №8, розташовану на четвертому - п’ятому поверсі, проектною загальною площею 100 кв.м., по АДРЕСА_1 , на суму 180200грн.

Стягнути з  Товариства з обмеженою відповідальністю «Пасаж» на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. (рр: 31419537700002, код одержувача: 23588119 у ГУДК України в Тернопільській області, код бюджетної класифікації 22090100; МФО 838012)  та 120грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення  розгляду  справи (рр.: 31214259700002, одержувач коштів: УДК в м. Тернополі, код бюджетної класифікації: 22050001 код  ЗКПО: 23588119,МФО: 838012, Банк одержувача: ГУДК у Тернопільській області).  

Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення суду може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку лише у разі залишення судом, який його ухвалив, без задоволення заяви відповідача про перегляд заочного рішення.

Рішення суду може бути оскаржене позивачем у загальному порядку до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація