Справа № 2-722
2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року Городищенський районний суд
Черкаської області
в складі :
судді Черненка В.О.
при секретарі Сидоренко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Городище цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання дітей,
ВСТАНОВИВ :
позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить зменшити розмір аліментів, які з нього стягуються на утримання дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилається на ті обставини, що, згідно заочного рішення Городищенського районного суду від 27.06.2007 року, з нього утримуються аліменти на корить відповідача, ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітну, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 01.06.2007 року. Згідно заочного рішення Городищенського районного суду від 09.04.2008 року, з нього утримуються аліменти на корить відповідача, ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітну, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11.03.2008 року. По двох виконавчих листах з нього стягуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей в розмірі 50% від його заробітної плати, що перевищує встановлену законом частку. 11.07.2009 року, він одружився вдруге. У його нинішньої дружини теж двоє дітей 1993 і ІНФОРМАЦІЯ_3, які проживають з ними однією сім'єю і теж перебувають на його утриманні. Від виплати коштів на утримання своїх дітей він не відмовляється, але просить суд врахувати той факт, що він отримує заробітну плату у розмірі 1100 гривень і має на утриманні двох неповнолітніх дітей його нинішньої дружини. На підставі вище викладеного, просить зменшити розмір аліментів, утримуваних з нього за рішенням Городищенського районного суду по справі № 2-347/2007 року від 27.06.2007 року та по справі № 20270/2008 року від 09.04.2008 року на користь ОСОБА_2 на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 до 1/3 частини усіх видів його заробітку, щомісячно.
В судовому засіданні, позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач та її представник заперечували проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що утримання дітей є обов’язком позивача, а зменшення розміру утримуваних аліментів може мати місце лише в тому випадку, коли особа ці аліменти сплачує вчасно та належним чином. Позивач ОСОБА_1 аліменти належним чином на утримання дітей не сплачує, а його посилання на утримання дітей нинішньої дружини до уваги братися не може, оскільки у них є батько, котрий повинен їх утримувати.
Суд, вислухавши позивача, відповідача та її представника, дослідивши та оцінивши всі наявні докази в справі в їх сукупності , вважає, що позов не обґрунтований та до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Судом установлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 від шлюбу мають двох дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, які перебувають на утриманні відповідача ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно рішення Городищенського районного суду від 27.06.2007 року, з позивача ОСОБА_1 стягуються аліменти на користь відповідача ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітну, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 01.06.2007 року. Згідно рішення Городищенського районного суду від 09.04.2008 року, з позивача ОСОБА_1 стягуються аліменти на корить відповідача ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітну, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11.03.2008 року.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить зменшити розмір аліментів, які стягуються з нього на користь позивача ОСОБА_1 на утримання двох дітей, оскільки вважає, що сума, яку він сплачує в розмірі 50% від його заробітної плати, перевищує встановлену законом частку. Також, посилається на те, що 11.07.2009 року, одружився вдруге і утримує двох дітей нинішньої дружини.
Відповідно до ст. 70 ЗУ «Про виконавче провадження», розмір відрахувань із заробітної плати та інших видів доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків. Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати встановлюється законодавством про працю. Із заробітної плати боржника, у разі стягнення аліментів, може бути утримано за виконавчими документами до повного погашення заборгованості п’ятдесят відсотків заробітної плати боржника. Загальний розмір усіх відрахувань при кожній виплаті заробітної плати не може перевищувати п’ятдесяти відсотків заробітної плати, яка належить до виплати працівникові, в тому числі при відрахуванні за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей, у цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.
Оскільки, діти позивача ОСОБА_1: син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, є малолітніми, тому дане обмеження їх не стосується і відповідно стягнення за вказаними рішеннями Городищенського районного суду на їх утримання 50% із заробітної плати позивача є законним та таким, що не порушує його права.
Посилаючись на перебування на утриманні у позивача ОСОБА_1 двох дітей нинішньої дружини, останній не надав суду доказів того, що він їх всиновив, а відповідно він не може нести ніяких зобов’язань стосовно їх утримання, в зв’язку з чим, суд не може вважати це підставою для зменшення розміру аліментів.
Крім того, як зазначила відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні, та чого не заперечував позивач ОСОБА_1, аліменти на утримання дітей належним чином він не сплачує, а зменшення розміру утримуваних аліментів може мати місце лише в тому випадку, коли дотриманий порядок, встановлений для виконання сплати аліментів, а позивач його, в даному випадку, не дотримується.
Також, як зазначила відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні, та що підтверджено довідкою Городищенського РТМО № 802 від 25.11.2010 року, діти позивача та відповідача постійно хворіють та перебувають на «Д» обліку, потребуючи коштів на придбання відповідних медикаментів.
Щодо посилання позивача ОСОБА_1, що він сам перебуває на диспансерному обліку в протитуберкульозному кабінеті Городищенського РТМО і кожні півроку проходить лікування, на що теж потрібні значні кошти, то згідно довідки головного лікаря ГРТМО, останній дійсно перебуває на вказаному обліку, але з 2007 року в протитуберкульозному кабінеті не з'являється.
Таким чином, враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 необґрунтований, не підтверджений належним чином доказами та вважає, що в його задоволенні слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст. 70 ЗУ «Про виконавче провадження», ст. ст. 180, 181, 182, 192 СК України , ст. ст. 10, 11, 57, 60, 81, 88, 130, 174, 209, 212, 214-215, 367 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання дітей, - відмовити в повному обсязі.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області, через Городищенський районний суд, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк, з дня проголошення рішення.
Суддя: В.О. Черненко
Копія вірна: Суддя В.О. Черненко
ОСОБА_7 Дирда
Рішення суду набрало законної сили ____ _____________ 2010 року, оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи № 2-722 за 2010 рік у Городищенському районному суді Черкаської області.
Суддя В.О. Черненко
ОСОБА_7 Дирда
- Номер: 2/2407/1644/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-722
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Черненко Володимир Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.07.2011
- Дата етапу: 22.09.2011