Справа № 2-205
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 квітня 2007 року Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі головуючого: Махновського О.А.
при секретарі Трибіда Т.В.
розглянувши в судовому засіданні в смт. Томашпіль справу за позовом ОСОБА_1до Томашпільського районного комунального дочірного підприємства "Агролісомисливське господарство Поліщуково" про зміну запису в трудовій книжці ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з цією позовною заявою про зміну запису в трудовій книжці, посилаючись на те, що згідно трудової угоди, вона з 14 вересня 2006 року по 27 жовтня 2006 року працювала поварем Томашпільського районного комунального дочірного підприємства "Агролісопромисливське господарство Поліщуково" в с Олександрівка Томашпільського району.
Згідно угоди відповідач зобов"язався звільнити позивачку за згодою сторін, відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України, а звільнив за ст. 38 цього кодексу за ініціативою працівника.
В судовому засіданні ОСОБА_1. позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини зазначені в позові.
Представник Томашпільського районного комунального дочірного підприємства "Агролісопромисливське господарство Поліщуково" Кащук І.М. пояснив, що порушені права позивачки усунуто, згідно наказу від 8 листопада 2006 року № 31 К позивачка звільнена з роботи за згодою сторін по п. 1 ст. 36 КЗпП України, крім того позивачкою пропущено строк звернення в суд.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з слідуючих підстав. Відповідно до ст. З ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, ст. 15 ЦПК України передбачає, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених прав, свобод та інтересів, що виникають із цивільних, трудових та інших правовідносин. Оскільки відповідно до наказу № 31 К від 8 листопада 2006 року виданого Томашпільським районним комунальним дочірним підприємством "Агролісомисливське господарство Поліщуково", відмінено запис № 2 від 27.10.2006 року в трудовій книжці ОСОБА_1. про звільнення по ст. 38 КЗпП України, на підставі того, що він є недійсним, та зроблено запис про звільнення ОСОБА_2. з посади повара за згодою сторін п. 1 ст. 36 КЗпП України. Відповідачем порушені права позивачки поновлені, відсутній спір з проводу цих правовідносин.
Також позивачем пропущений строк звернення до суду, відповідно до ст.233 КЗпП України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного суду в тримісячний строк з дня коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права , а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки, а позивачка дізналась про порушення своїх прав в день видачі трудової книжки 27 жовтня 2006 року. Згідно ст. 72 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається з закінченням строку, встановленого законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 38, 233 КЗпП України, ст.ст. 5, 6, 15, 214-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ: В задоволенні позову ОСОБА_1до Томашпільського районного комунального дочірного підприємства "Агролісомисливське господарство Поліщуково" про зміну запису в трудовій книжці відмовити, як заявленому безпідставно.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.