Судове рішення #12757391

                                                                                                   

                                                                                                                                            Справа № 2-1118/2010

Р   І  Ш  Е  Н  Н  Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

06 грудня  2010  року                           Жидачівський   районний  суд  Львівської  області   у  складі:

           головуючого – судді  Салія В.В.

          при  секретарі              Рибаковій І.І.

   розглянувши  у  відкритому  судовому  засідання   цивільну  справу   за  позовом   ОСОБА_1  до Ходорівської міськ ої ради про   визнання приватизації квартири, рішень виконкому Ходорівської міської ради та свідоцтва про право власності незаконними та визнання права власності на квартиру ,-

встановив :

          Позивачка   звернулася  в  суд  із  позовом  про визнання приватизації квартири, рішень виконкому Ходорівської міської ради та свідоцтва про право власності незаконними та визнання права власності на квартиру , мотивуючи  свій позов тим, що з  28 березня 1980 року проживає в АДРЕСА_2. Разом зі нею проживала  ОСОБА_4, яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла. Рішенням виконкому № 22 від 14.04.2000 року дану квартиру залишено за позивачкою. На підставі даного рішення їй 21 червня 2000 року видано ордер № 6 на квартиру.  Коли в даний час  вирішила оформити право власності на квартиру, то в Стрийському МБТІ їй відмовили  в оформленні права власності та у видачі відповідного свідоцтва, поскільки квартира після смерті власника законним шляхом не прийнята Ходорівською міською радою на баланс і як наслідок не може передаватись у власність квартиронаймачу, тобто їй. При зверненні в Ходорівську міську раду  взнала, що на підставі рішення виконкому від 11.02.1994 року комісією по приватизації державного житлового фонду виконкому Ходорівської міської ради 2 лютого 1994 року на квартиру АДРЕСА_1 А незаконно видано свідоцтво про право власності лише ОСОБА_4. При проведенні приватизації даної квартири її помилково виконком міської ради не визнав співвласником даної квартири, було грубо порушено її Конституційні права. Квартира повинна була бути приватизована на неї та ОСОБА_4  Коли  у вересні 2010 року взнала про порушення своїх прав, то вирішила  звернутись до суду.

           В судовому засіданні позивачка позов підтримав, покликаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

          Представник відповідача Ходорівської міської ради ОСОБА_5 в судовому засіданні позов визнала та заявила, позивачка з 28 березня 1980 року проживає в АДРЕСА_2. Разом зі нею проживала  ОСОБА_4, яка             ІНФОРМАЦІЯ_2 померла. На підставі рішення виконкому від 11.02.1994 року комісією по приватизації державного житлового фонду виконкому Ходорівської міської ради 2 лютого 1994 року на квартиру АДРЕСА_1 А видано свідоцтво про право власності лише ОСОБА_4. Позивачку незаконно було усунено від приватизації. Рішенням виконкому № 22 від 14.04.2000 року дану квартиру залишено за позивачкою. На підставі даного рішення їй 21 червня 2000 року видано ордер № 6 на квартиру. Поскільки на даний час  ОСОБА_4 померла, спадкоємців після її смерті немає, позивачка мала право на приватизацію, в даний час їй передано оспорюване житло, то маються всі підстави для визнання за нею права власності на дану квартиру.

           Заслухавши  пояснення сторін, дослідивши  матеріали  справи, суд  вбачає  підстави для задоволення позову.

           Ст. 328 ЦК України передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

            Згідно ст.9 ЖК України громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законодавством України. Ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом. Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

         Згідно ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

         Згідно ч.3 ст.358 ЦК України, кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

         Згідно ст. 386 ч.2 ЦК України, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

          Згідно ст. 391 ЦК України власник має права вимагати усунення перешкод у здійсненні їм права користування й розпорядження своїм майном.

           Ст. 65-1 ЖК України закріплює право на придбання громадянами займаних ними жилих приміщень у приватну власність. З положень даної статті випливає, що наймачі жилих приміщень у будинках державного житлового фонду можуть за згодою всіх повнолітніх членів сім»ї, які проживають разом з ними, придбати займані ними приміщення у власність на підставі, передбачених чинним законодавством.  

       Згідно з ч. 2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» - передача займаних квартир здійснюється на праві спільної сумісної або часткової власності за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім»ї, які  постійно проживають в даній квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов’язковим визначенням уповноваженого власника квартири.  

           На підставі встановлених в судовому засіданні обставинах, враховуючи пояснення сторін під час розгляду справи, суд вважає встановленим той факт, що позивачка відповідно до рішення виконкому Ходорівської міської ради від 11.02.1994 року мала право на приватизацію квартири АДРЕСА_1 А, однак відповідачем її права були порушені, було видано свідоцтво про право власності лише ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті ОСОБА_4 рішенням виконкому Ходорівської міської ради № 22 від 14.04.2000 року дану квартиру залишено за позивачкою.  Враховуючи, що позивачка з  28 березня 1980 року постійно проживала у вищевказаній квартирі, іншого житла не має, заяви про зняття її з реєстраційного обліку по спірній квартирі не подавала, приватизація квартири проведено незаконно, квартира передана позивачці, суд вважає, що на даний час маються всі підстави для визнання права власності  за позивачкою  на квартиру №3 в м. Ходорові по  вул. Б. Хмельницького, 62 А .

            Поскільки про порушення своїх прав позивачка взнала лише у вересні 2010 року, то позов нею пред»явлений у межах строку позовної давності.

              На підставі ст.ст. 328, 321, 386,391 ЦК України, ст.9, ст.ст. 9,65-1 ЖК України,   ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», керуючись ст.ст.  212- 215  ЦПК України, суд,-

вирішив:

           Позов    задовольнити.

           Визнати за ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,  право  власності  на АДРЕСА_1 .

            Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти  днів  з  дня  його проголошення до   апеляційного суду   Львівської  області   через   Жидачівський районний суд.

Головуючий-суддя : підпис

СУДДЯ  ЖИДАЧІВСЬКОГО РАЙСУДУ                                             САЛІЙ В.В.

                                                                                        Примітка:  оригінал  рішення  знаходиться

                                                                                                                  в матеріалах цивільної справи № 2-1118/2010р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація