Судове рішення #12757373

                                                                                                           

                                                                                                                                                 Справа № 2-1063/2010 р.

                                                                                                             

Р   І  Ш  Е  Н  Н  Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 грудня 2010  року                                          Жидачівський   районний  суд  Львівської  області   у  складі:

           головуючого – судді  Салія В.В.

          при  секретарі          -  Рибаковій  І.І.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засідання   цивільну  справу   за  позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно,-

встановив :

         Позивач  ОСОБА_1 звернувся в  суд  із  позовом  про визнання   права  власності   на  спадкове майно, яке залишилося після смерті бабусі ОСОБА_4, яка  померла ІНФОРМАЦІЯ_2.   Після смерті бабусі він згідно заповіту від  09 червня 1997 року  вступив в управління  спадковим майном і фактично прийняв спадщину. При   зверненні до нотаріуса в даний час, у видачі  свідоцтва  про право на спадщину йому відмовлено в зв»язку з відсутністю  правовстановлюючих документів на будинок по АДРЕСА_1.

          В судовому засіданні  представник позивача ОСОБА_5 вимоги, викладені в позовній заяві, повністю підтримала.

           Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7 в судове засідання не з»явились, а надіслали заяви, в яких просять справу розглядати за їх відтності, відмовляються від своїх часток в користь позивача.

           Суд, заслухавши пояснення представник позивача, дослідивши письмові докази, дав їм оцінку і вважає, що позов підлягає до задоволення з таких міркувань.

            Ст. 328 ЦК України передбачає, що право власності набувається на підствах, що не заборонені законом. Однією  з таких підстав є спадкування майна, в тому числі за заповітом та законом.

           У відповідності до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов»язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини, відповідно до статті 1218 ЦК України, входять усі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

           Згідно з ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов»язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину  на  нерухоме  майно. Дане зобов»язання встановлено законодавством у зв»язку з тим, що  право власності на спадкове нерухоме майно виникає у спадкоємця тільки з моменту державної реєсстрації цього майна.  

            Позивач звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак постановою від   26 серпня 2010 року нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва  про право на спадщину в зв»язку з  тим, що  відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок по АДРЕСА_1

               Із свідоцтва про смерть  серії НОМЕР_1 вбачається, що  ОСОБА_8    померла

 ІНФОРМАЦІЯ_2.

               Згідно   технічного  паспорта, виданого  Стрийським МБТІ  31.08.2010  року,  нерухоме майно по  АДРЕСА_1 складається з житлового будинку, сходів, двох сараїв, погрібу, огорожі, воріт, колодязя, загальною вартістю   53143.00 грн.

             Згідно з виписки з погосподарської книги Бортниківської сільської Ради по с. Демидів значиться господарство ОСОБА_8, яке відноситься до робітничого двору, інших членів двору не було.

               Згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛВ № 01545595 померлій ОСОБА_8 належить право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності ССП «Дністер», розміром  1.86 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі.

               В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач ОСОБА_1 після смерті матері прийняв спадкове майно, інші спадкоємці-відповідачі по справі, від спадщини відмовилися, а тому маються підстави для задоволення його позову.

            Керуючись ст.ст.213, 215 ЦПК України, ст.ст. 1268-1270  ЦК України, суд –

вирішив:

    Позов задовольнити.

     Визнати за   ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на:

-житловий будинок  з приналежними до нього будівлями та спорудами, які знаходяться по АДРЕСА_1;

- земельну частку (паю), розміром  1.86 в умовних кадастрових гектарах,  згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛВ № 01545595.

        Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Львівської області через Жидачівський районний суд.

Головуючий-суддя: підпис

 Жидачівського районного суду                                                                          В.В. Салій  

                                                       Примітка: оригінал рішення  знаходиться в матеріалах                  

                                                                          цивільної справи  № 2-1063/2010р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація