Справа № 2а-3221/10/0308
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого – судді - Івасюти Л.В.
при секретарі - Зінчук А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про скасування рішення органу місцевого самоврядування та зобов’язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
03 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Луцької міської ради про скасування рішення органу місцевого самоврядування та зобов’язання вчинити певні дії .
Позов мотивує тим, що їй на праві власності належить частина житлового будинку та господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1, що підтверджується договорами купівлі-продажу від 18.04.2008 р. та від 23.05.2008 року.
У квітні 2010 року вона звернулась з заявою до Луцької міської ради про безоплатне отримання у власність земельної ділянки площею 0,0463 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та земельної ділянки площею 0,0061 га.
На засіданні земельної комісії 24.06.2010 року (протокол № 78), їй неодноразово наголошувалося про неможливість погодження меж співвласником житлового будинку - ОСОБА_2, у зв'язку з її відсутністю на території країни. Для вирішення даного питання вона також зверталась до депутатської комісії. Однак , отримала рішення Луцької міської ради від 07.07.2010 року № 62/69 «Про відмову щодо передачі у власність їй та надання в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1».
Вважає такі дії відповідача неправомірними, та такими, що порушують її права.
Посилаючись на вищенаведене, позивач просить визнати неправомірним та скасувати рішення Луцької міської ради про відмову їй у передачі у власність та надання в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1 та зобов’язати Луцьку міську раду повторно винести дане питання на розгляд .
В судове засідання позивач не з’явилась, однак подала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій зазначила, що позовні вимоги підтримує .
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчать повідомлення про вручення судових повісток.
Дослідивши письмові докази у справі, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 на праві власності належить частина житлового будинку та господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1, що підтверджується договорами купівлі-продажу від 18.04.2008 р. та від 23.05.2008 року.(а.с.6-9)
Судом встановлено, що позивач у квітні 2010 року зверталась з заявою до Луцької міської ради про безоплатне отримання у власність земельної ділянки площею 0,0463 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та земельної ділянки площею 0,0061 га.
Однак їй було відмовлено рішенням Луцької міської ради від 07.07.2010 року № 62/69 «Про відмову щодо передачі у власність їй та надання в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1», в зв’язку з неможливістю погодження меж співвласником житлового будинку - ОСОБА_2 через відсутність останньої на території України.
У частині 2 статті 373 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності на землю гарантується Конституцією України.
Підставами визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та (або) визначеній законом компетенції, органу який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації.
Згідно п. 34 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин .
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Згідно ст. 40 Земельного кодексу України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.
Стаття 125 Земельного кодексу України вказує на те, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно з п. «а» ч.З ст. 116 Земельного кодексу України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян.
Судом встановлено, що земельна ділянка , що знаходиться на АДРЕСА_1 на даний час перебуває у користуванні ОСОБА_1 . Крім того, на ній розташована частина житлового будинку та господарських будівель і споруд, що належать позивачу на праві власності.
Частиною 11 ст. 118 Земельного кодексу України передбачено, що у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
У зв’язку з наведеним, суд прийшов до висновку, що слід визнати неправомірним та скасувати рішення Луцької міської ради про відмову ОСОБА_1 щодо передачі у власність та надання в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1 та зобов’язати Луцьку міську раду повторно винести на розгляд питання щодо передачі у власність позивачу земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1.
Керуючись ст.ст. 6, 17, 99-100, 159, 161-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ст..ст.12,116,118,124,125,158 Земельного кодексу України, п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , суд –
п о с т а н о в и в:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірним та скасувати рішення Луцької міської ради від 07.07.2010р. № 62/69 «Про відмову ОСОБА_1 щодо передачі у власність та надання в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1.
Зобов’язати Луцьку міську раду повторно винести на розгляд питання щодо передачі у власність ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Л.В.Івасюта