Судове рішення #12753998

         Справа № 2-1473/ 2010р.    

    Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

 

„23 ” грудня  2010  року                                      

Менський районний суд  

            Чернігівської області  

    в складі:  

    головуючого  судді            Сова Т.Г.    

при секретарі                       Корюковець П.Д.  

за участю :  

  позивача                                       ОСОБА_1  

представника відповідача          Дубовець А.Л.  

 

розглянувши у  відкритому судовому  засіданні в  місті  Мена  Чернігівської області   справу за позовом  ОСОБА_1 до Приватного підприємства ” Компанія ” АЛД-Трейд ” про зміну формулювання причин звільнення ,та стягнення з відповідача середньомісячного заробітку за весь час з дати звільнення та по дату винесення судом рішення .  

  В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:  

    В листопаді місяці 2010 року  ОСОБА_1 заявив в суді позовні вимоги до  ПП ” Компанія  ” АЛД-Трейд ” про зміну формулювання  причин звільнення та стягнення з відповідача середньомісячного заробітку за весь час з дати звільнення  та по дату винесення  судом рішення .  

Мотивував позивач своє звернення тим , що  з 2009 року  він працював  на підприємстві ПП ” Компанія ” АЛД-Трейд ”  на посаді керівника відділу продаж . За весь час роботи не мав жодних нарікань і дисциплінарних стягнень .  

01.09.2010 року  його було безпідставно звільнено згідно  ст. 40 п.4 КЗпПУ  за прогул  . Позивач вважає своє звільнення незаконним та безпідставним , оскільки за весь час  роботи позивачем не було прогуляно жодної години .Позивач вважає , що відповідач ніяким чином не з’ясував  причини його відсутності на робочому місці , крім того , трудову книжку позивачеві видали лише 25.10.2010 року , з наказом про звільнення його не ознайомили . А причина звільнення вказана в трудовій книжці позбавила позивача можливості влаштуватися на нову роботу і призвела до моральних страждань , втрати нормальних життєвих зв’язків .  

На думку позивача   відповідач винен в тім , що затримав видачу трудової книжки , тому  він має право на отримання середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу .  

Позивач також зазначає , що 13.09.2010 року він  надав відповідачеві заяву  про звільнення за власним бажанням ,   відповідач  обіцяв розглянути його питання протягом двох тижнів .  

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та показав , що  він  працював на посаді керівника відділу продаж . Працював без зауважень , навіть в період відпустки  до звільнення пропрацював двадцять робочих днів .  

Позивач не заперечував , що з 30.08.2010 року він був відсутній на робочому місці так як хворів , про свій стан здоров’я він повідомляв відповідача  в бесіді по телефону .  В лікарню з приводу свого поганого стану здоров’я він  не звертався , вважав , що його хвороба не потребує звернення до лікаря , так як вона була  не досить важкою . Про те , де знаходяться лікарняні заклади йому відомо . Весь час відсутності на робочому місці , позивач продовжував працювати , спілкувався з клієнтами по телефону .  13.09.2010 року позивач вийшов на роботу і написав заяву про звільнення за власним бажанням  . Відповідач йому повідомив , що на протязі двох неділь буде прийнято рішення з приводу його звільнення . В той же день позивач покинув територію підприємства , і поїхав додому . І не цікавився питанням його звільнення , тільки після отримання СМС - повідомлення про те , що він повинен прийти  за трудовою книжкою , позивач  пішов і отримав документ . В місті Чернігові ходив  до різних підприємств  з метою працевлаштуватися , брав участь у співбесідах  , але до відповідача за трудовою книжкою не ходив , ніщо не заважало це зробити . Вважає  , що не зважаючи на відсутність його на робочому місці протягом двох недільне не є підставою для звільнення за прогул , так як він попередив керівника про те , що хворіє .  

Відповідач в судовому засіданні  позовних вимог не визнав та показав , що  позивач дійсно працював на посаді керівника відділу продаж . Відповідно графіку обліку робочого часу , відповідач не був на робочому місці 30 та 31 серпня 2010 року . Стороною відповідача  були неодноразові спроби  зв’язатися  з позивачем по телефону , але він на зв’язок не виходив , будь-яких повідомлень щодо відсутності на робочому місці на надавав . Крім того , позивачем було відпущено безоплатно товар  на суму 21 500 грн. Працівниками міліції  було порушено кримінальну справу  по факту шахрайських дій з боку невстановлених осіб . Коли  позивач не з’явився на робочому місці і не відповідав  на телефонні дзвінки , звісно виникли підозри того , що він не безпідставно був відсутній на робочому місці та ігнорував виклики  по  мобільному телефону. Відповідач заперечував факт написання позивачем заяви про звільнення за власним бажанням , так як  ніяких заяв він не бачив , з такими вимогами позивач не звертався . Не визначена ситуація змусила відповідача направити до позивача ОСОБА_3 про те , що би він прибув та отримав трудову книжку з усіма документами . І тільки 25.10.2010 року ,  коли він прибув до підприємства  , йому було запропоновано надати пояснення з приводу невиходу на роботу з 30.08.2010 року по 25.10.2010 року , але він відмовився  щось пояснювати , про що було складено акт .  

Відповідач в судовому засіданні наполягав на тому , що  на підприємстві відсутні  відомості щодо місця мешкання позивача .Всі контакти здійснювалися  по телефону .  

Свідок  ОСОБА_4 в судовому засіданні показала , що  вона працює в ПП ” Компанії АЛД –Трейд ” офіс-менеджером . Останній раз вона бачила позивача на підприємстві 27 серпня 2010 року . Позивач не був присутній на робочому місці 30 та 31 серпня 2010 року , заяв про звільнення від позивача до відповідача не надходило . На момент , коли працював відповідач ,, на підприємстві було всього три особи працюючих . Тому певною інформацією вона володіла . З приводу відсутності  позивача на робочому місці було складено акти . Свідок неодноразово телефонувала позивачеві , але він або не піднімав слухавку , або був  в зоні недосяжності .  

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні показав , що він був присутній  в 202 кімнаті , де розташоване ПП ” Компанія АЛД-Трейд ” , позивач відмовився знайомитися з наказом про звільнення і не пояснив чому був відсутній довготривалий період часу на робочому місці , потім отримав копію наказу , трудову книжку і пішов .  

Заслухавши пояснення сторін , свідків , дослідивши всі зібрані по справі докази , суд  прийшов до наступного .  

Відповідно ст.235 ч.1 та 3  КЗпПУ , у разі звільнення  без законної підстави , працівник повинен бути поновлений на попередній роботі , у разі визнання формулювання причин звільнення неправильними або такими , що не відповідають чинному законодавству  , орган , який розглядає  трудовий спір , зобов’язаний змінити формулювання  і вказати в рішенні причину звільнення у точній відповідності  з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на відповідну статтю закону .  

В судовому засіданні достеменно з’ясовано , що позивач з 30 серпня 2010 року не виходив на роботу в ПП ” "Компанія  АЛД-Трейд ”  , де він працював на посаді  керівника відділу продаж . Посилання позивача на те , що він з 30.08.2010 року по 12.08.2010 року хворів є такими , що не заслуговують на увагу , так як будь-яких офіційних документів з медичних закладів з приводу його тимчасової  непрацездатності – відсутні , про те ,  що їх немає не заперечував і сам позивач .  

Посилання позивача на той факт , що він вийшов на роботу 13.09.2010 року і написав заяву на звільнення за власним бажанням не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні .  

Позивач на протязі з 30 серпня  2010 року по 25.10.2010 року не мав бажання прибути до місця своєї роботи , на контакт з відповідачем не виходив і тільки після  ОСОБА_3 про те , що необхідно прийти за документами , він спромігся прийти до відповідача .  

Відповідно ст.235 ч.4  КЗпПУ , у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника , працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу .  

Але в судовому засіданні не було здобуто доказів того , що  з вини ПП ”Компанії АЛД-Трейд ” позивач не отримав трудової книжки . Позивач пояснював , що за період , поки він був відсутній на робочому місці , він  наполегливо шукав собі іншу роботу ,  проходив в багатьох установах співбесіди ( мав можливість це здійснити без трудової книжки ) , але за  документами до відповідача не приходив , хоча  в цьому  нічого не було на заваді .  

Відповідно ст. 40 ч.1 п.4 КЗпПУ , трудовий договір , укладений на невизначений строк , а також строковий  договір до закінчення строку  його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадках : прогулу ( в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня ) без поважних причин .  

Відповідно ст.40 ч.3 КЗпПУ , не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності , а також у період перебування працівника у відпустці .  

Позивач не заперечував факту відсутності на робочому місці на протязі 14 днів , але доказів поважної причини такої відсутності в судовому засіданні не було надано , підтвердження тимчасової непрацездатності позивача не було доведено в судовому засіданні .  

   

Керуючись ст.209, 212-215 ЦПК України,  суд  

  В И Р I Ш И В:  

    В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Приватного підприємства ” Компанія ” АЛД-Трейд ” про зміну формулювання причин звільнення ,та стягнення з відповідача середньомісячного заробітку за весь час з дати звільнення та по дату винесення судом рішення – відмовити .  

Апеляційна скарга на  рішення суду подається до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.  

 

      Суддя           Т.Г.Сова                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація